Ādas kopšanai neder tikai dvielis

Cilvēka āda ir lielākais maņu orgāns, ar ko jūtam temperatūras svārstības, sāpes, pieskārienus, un lielākais sargs pret apkārtējās vides ietekmi un mikroorganismiem. Āda, kas izmērā ir vairāk nekā 2 kvadrātmetri, veido 7% no cilvēka ķermeņa kopējā svara. Kā par ādu rūpēties pēc mazgāšanās? – to jautāja www.essex.lv. Uz šo jautājumu atbildēja vairāk nekā 64 000 cilvēku.

Dvieļu ražotāji noteikti var gavilēt, jo vairāk nekā puse respondentu atzina, ka par savu ādu pēc mazgāšanās visbiežāk rūpējas, tikai noslaukoties ar dvieli.

Dvielis tik tiešām ir neatņemama daļa no mazgāšanās procesa, tomēr nepietiek vien ar to, ka tas vienmēr ir pa rokai. Viens no veidiem, kā rūpēties par ādu, ir slaukoties to tikai nosusināt, arī mazgājoties jāizvairās no stipras beršanas.

Jāņem vērā, ka āda ikdienā saskaras ar faktoriem, kas ietekmē ādas jutību un stāvokli, – laika apstākļi, apģērbs, kosmētika, sadzīves ķīmija, slimības, dažādi medikamenti. Nav iespējams novērst šo visu faktoru ietekmi uz ādu, tomēr mazināt to iedarbību var.

Ja āda ir sausa, tai trūkst mitruma un taukvielu, tā kļūst plāna, pēc taustes raupjāka, pēc mazgāšanās var būt velkoša sajūta, āda var niezēt, lobīties, plaisāt. Lai āda būtu vesela, tā regulāri jākopj – jāmazgā, jāmitrina, jābaro. Tam noder dažādi ādas kopšanas līdzekļi – ne velti otra populārākā www.essex.lv aptaujas atbilde visās vecuma grupās par ādas kopšanu pēc mazgāšanās skan šādi – pēc mazgāšanās visu ķermeni iesmērēju ar mitrinošu vai barojošu krēmu (24%).

Ūdens ir dabas dāvana, kas sniedz ķermenim veldzi. Smaržīga vanna, pelde jūrā vai baseinā, ātra duša karstā dienā rada brīnišķīgas sajūtas un tīrību. Vienlaikus ir jāzina, ka ādai ūdens iedarbība var gan palīdzēt, gan nodarīt pāri. Vēlams atcerēties, ka ilgstoša un bieža saskare ar ūdeni ādu kairina. Tāpat labāk izvēlēties siltu, nevis karstu ūdeni, turklāt noteikti jāpārdomā ziepju lietošana – tās ādu parasti sausina. Ūdens procedūrām noteikti var ļauties, ja vien tiek izrādītas pienācīgas rūpes par savu ādu, to pilnvērtīgi mitrinot.

Kategorija: Sabiedrība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply