“Tele2” tīklā jau 200 000 viedtelefonu lietotāju

“Tele2” informē, ka viedtelefonu lietotāju skaits mobilo sakaru operatora tīklā sasniedz jau 200 000 jeb 20% no kopējā klientu skaita. “Tele2” klientu apkalpošanas centros viedtelefonu pārdošana pērn palielinājās par 25%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, un visticamāk šāds pieaugums saglabāsies arī šogad.

“Analizējot pārdošanas tendences, paredzam, ka tāpat kā pasaulē kopumā arī Latvijā 2013.gads būs pirmais gads, kad viedtelefonu pārdošanas apjoms pārsniegs parasto mobilo telefonu pārdošanas apjomu. Jau pašlaik Latvijā no katriem desmit nopirktajiem telefoniem pieci ir viedtelefoni. Mūsuprāt, tas ir skaidrojams ar to, ka arvien vairāk iedzīvotāju vēlas izmantot viedtelefonu plašās iespējas, īpaši mobilo internetu, savukārt mēs nodrošinām atbilstošu piedāvājumu – ne tikai izdevīgākos tarifu plānus viedtelefoniem ar iekļautu datu pārraidi, bet arī cenas ziņā pieejamus jaunākos viedtelefonus,” saka “Tele2” komercdirektors Jānis Spoģis, piebilstot, ka pretēji tam, ka par pasaules viedtelefonu “smagsvara” titulu cīnās “Apple” un “Samsung”, Latvijā šāda cīņa norisinās starp “Nokia” un “Samsung”.

Tāpat Jānis Spoģis uzskata, ka nākamo gadu laikā līdz ar mobilā interneta straujo attīstību iedzīvotāji arvien vairāk priekšroku dos viedtelefonu iegādei – pēc “Tele2” aplēsēm 2015.gadā viedtelefoni varētu veidot jau 75% no kopējā mobilo tālruņu tirdzniecības apjoma. Neskatoties uz to, parastajiem mobilajiem telefoniem tirgus perspektīvas būs arī turpmāk, jo būs iedzīvotāju grupas, kuras dos priekšroku tikai šādiem telefoniem, piemēram, vecāka gada gājuma cilvēki.

Pašlaik Tele2 klientu apkalpošanas centros visā Latvijā pirktākie viedtelefonu modeļi ir: LG Optimus L7, Samsung Galaxy S III, Samsung Galaxy S III Mini un Sony Xperia GO. Savukārt populārākie parastie telefona modeļi ir: Nokia 302, Nokia Asha 306, Nokia Asha 300 un Samsung S5610.

“Tele2” pārdošanas dati liecina, ka kopumā pieaug pieprasījums gan pēc vienkāršākiem un cenas ziņā pieejamākiem, gan augstākās klases viedtelefoniem. Iedzīvotāji dod priekšroku mobilajiem telefoniem ar lielākiem, kvalitatīvākiem un skārienjutīgiem displejiem un labākām kamerām. Pieejamās aplikācijas kļūst arvien grafiski bagātākas un apjomīgākas, tādēļ īpašu uzmanību gūst viedtelefoni ar jaudīgiem procesoriem. Interesanti, ka cilvēki biežāk izvēlas tālruni nevis pēc ražotāja, bet operētājsistēmas, t.i., izvēli veic starp tiem tālruņiem, kuri ir aprīkoti ar konkrēto operētājsistēmu. Tālruņi ar Android sistēmu piedzīvo strauju popularitātes pieaugumu Latvijā.

Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc cilvēki dod priekšroku viedtelefoniem, ir ērta mobilā interneta lietošana, kas nozīmē saziņu sociālajos tīklos, e-pastu, pieeju jaunākajām ziņām u. c. Jau pašlaik “Tele2” mobilais internets ir pieejams visā “Tele2” tīkla pārklājuma zonā, tas ir, 99% valsts iedzīvotāju. Savukārt šogad pabeidzot sakaru tīkla modernizāciju visā valsts teritorijā, “Tele2” trešās paaudzes jeb 3G ātrgaitas mobilo internetu nodrošinās jau 95% iedzīvotāju. Trešās paaudzes (3G) tīkls sniedz ātrākas un plašākas datu pārraides iespējas, salīdzinot ar GSM. Ātrgaitas mobilo internetu var lietot kā bezvadu interneta pieslēgumu mobilajos tālruņos un portatīvajos vai stacionārajos datoros.

Kategorija: TECH
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply