«Latvijas radio» godinās Ziedoni piemiņas programmās

Godinot un pavadot pēdējā gaitā dzejnieku Imantu Ziedoni, 6.martā Latvijas Radio programmās skanēs tiešraides no piemiņas dievkalpojuma un dzejnieka atstātais kultūras mantojums dzejā un mūzikā.

Plkst. 12:30 Doma baznīcā sāksies atvadīšanās no izcilā dzejnieka, kuru translēs Latvijas Radio 1, bet plkst.13:00 raidīsim arī piemiņas dievkalpojumu. Vēlāk programmā skanēs dziesmas ar Imanta Ziedoņa vārdiem, bet dienas noslēgumā plkst. 22:15 „Literārā vakara” ietvaros atskaņosim paša dzejnieka 1976. gadā lasītās „Epifānijas” ar Raimonda Tigula muzikālo noformējumu.

Latvijas Radio 3 – Klasika Imantu Ziedoni godinās, plkst.11:05 atkārtoti atskaņojot daļu koncertprogrammas „Atsaukšanās”, kurā 2004.gadā satikās pianists Vestrads Šimkus un Imants Ziedonis, lasot savas dzejas rindas. Savukārt plkst. 14:05 skanēs programma „In memoriam. Imanta Ziedoņa dzeja latviešu komponistu mūzikā”.

Arī Latvijas Radio 2 dienas gaitā pieminēs dzejnieku, no plkst. 10:00 līdz 12:00 raidot īpašu programmu ar stāstiem par viņa devumu Latvijai, dzejas lasījumiem un dziesmām, kurās skan Imanta Ziedoņa dzejas vārdi.

Visas Latvijas Radio programmas var klausīties arī mājas lapā www.latvijasradio.lv, bet programmu atkārtojumus iespējams noklausīties arhīvā http://www.latvijasradio.lv/program/ .

Kategorija: Kultūra
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply