“Atar” savai kafijai paaugstina kvalitātes standartus

IMG_6271Kafija ir neatņemama dienas sastāvdaļa jebkurā birojā – tā palīdz uzturēt tonusu, veicina darba spējas un dod enerģiju visai dienai. dienas vidū ieturēta kafijas pauze dos enerģijas lādiņu visai atlikušajai dienai, tieši tāpēc svarīgi, lai dzēriens būtu labs un kvalitatīvs.

Kafijas ražotājs “Atar”, kura piedāvātā dzēriena labo garšu un augsto kvalitāti atzinīgi novērtējuši jau neskaitāmi kafijas mīļotāji, domājot par savu klientu vēlmēm, vēl vairāk uzlabojis sevis ražotās kafijas garšas kvalitātes, piedāvājot to baudīt jaunā – vēl augstākā – kvalitātē.

Kafijas pupiņas “ATAR ESPRESSO EXCLUSIVE”
Kafija, kas patiks īstiem kārumniekiem. Arābikas izlases šķirnes, kas ir sajauktas speciālajās proporcijās, piešķir dzērienam izsmalcinātu, maigu un smalku garšu. Tas tiek panākts rūpīgi atlasot desmit augstkalnu arābikas šķirnes. EXCLUSIVE – tā ir kafija ar viegli skābenu un rūgtenu garšu, kas ir pamanāma tikai pēc tās nobaudīšanas.

Pupiņu kafija ”ATAR PREMIUM”
Kafijai piemīt maiga, izsmalcināta garša un aromāts. Maisījums no labākām Āfrikas un Latīņamerikas arābikas šķirnēm piešķir šim dzērienam neatkārtojamu saldenu garšu, kas ir raksturīga kafijas šķirnēm, kas tiek audzētas augsti kalnos. Šī ir lieliska dāvana arābikas cienītājiem.

Pupiņu kafija “ATAR PROFESSIONAL”
Tai piemīt neatkārtojama garša. Sabalansēts, biezs dzēriens ar neparasti smalku aromātu. Viegls kafijas PROFESSIONAL skābumiņš veido lielisku harmoniju ar izteiktu patīkamu rūgtumiņu. Šīs valdzinošas maisījuma īpašības rodas pateicoties arābikas šķirnēm, kas nāk no Brazīlijas, Indijas un Kolumbijas.

Pupiņu kafija “ATAR PRESIDENT”
Maisījums no labākām Centrālamerikas, Brazīlijas un Āfrikas arābikas šķirnēm. Rūpīgi atlasītas pēc vairākiem parametriem, tās maksimāli nodod savas lieliskās īpašības: neatkārtojamu garšu bez skābumiņa, patīkamu aromātu un lielas noturīgas putiņas.

“Atar” ir viena no retajām kafijas ražotnēm Latvijā, kas saviem klientiem piedāvā svaigi grauzdētu pupiņu kafiju. Pirms tiek uzsākts kafijas grauzdēšanas process, tās paraugi tiek rūpīgi izvērtēti un grauzdēti laboratorijas kafijas krāsnī, lai atrastu kvalitatīvāko kafiju. Viens grauzdēšanas cikls ilgst apmēram 13 minūtes un pēc grauzdēšanas kafijas pupiņas tiek izbērtas ārā un uzreiz atdzesētas, lai vairāk saglabātos to aromāts.

“Atar” saviem klientiem piegādā svaigu kafiju, to piegādājot ne vēlāk kā pēc divām nedēļām, kad tā izņemta no krāsns. Kompānijai ir vairumtirdzniecības nodaļa un viens mazumtirdzniecības veikals, kurš atrodas Rīgas centrāltirgū, piena paviljonā. Veikalā iespējams izvēlēties no vairāk kā 20 Arābijas šķirnēm.

Kategorija: Pārtika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply