Forbes: Latvijas lielāko algu reitings 2013

Forbes_vaksJau otro gadu pēc kārtas Forbes marta numurā publicējam Latvijas vadītāju un top menedžeru algu reitingu.
Tāpat kā iepriekšējā gadā, vislielākais atalgojums joprojām ir telekomunikāciju nozarē, kurai seko banku sektors. Abās nozarēs fiksētās algas latos nav palielinājušās, taču organizācijas ir atsākušas maksāt prēmijas, kas reizēm var būt pat 100% apmērā no algas.

„Vislabāk atalgotais cilvēks telekomunikāciju jomā joprojām ir Lattelecom vadītājs Juris Gulbis, kurš saņem gandrīz 17 tūkstošus latu mēnesī, tomēr viņš nebūt nav vislabāk atalgotais vadītājs kopumā. Vairāk par viņu saņem Severstaļlat vadītājs Andrejs Aleksejevs un airBaltic vadītājs Martins Gauss, – katrs ap 20 tūkstošiem latu mēnesī” – stāsta galvenā redaktora vietniece Katrīna Iļjinska.

Par trešo vislabāk atalgoto jomu kļuvis mazumtirdzniecības sektors; pirms gada tas bija Forbes topa sestajā vietā. Diemžēl problēmas joprojām skar valsts sektoru – pat lielāko uzņēmumu vadītājiem ir nekonkurētspējīgs atalgojums. Piemēram, Latvijas Valsts mežu valdes priekšsēdētājs Roberts Strīpnieks, kurš vada uzņēmumu ar 215 miljonu latu apgrozījumu, pelna vien nedaudz vairāk par trim tūkstošiem latu, un tā ir bruto alga.

Ja tomēr gribas pelnīt vairāk, labāk izvēlēties privātas kompānijas.

Kategorija: Bizness
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply