Kurš atlīdzinās zaudējumus par zirga gaļas skandālu?

Kā atzinis Pārtikas un veterinārais dienests, arī Latvijā ir aizdomas par krāpšanos ar zirga gaļu, tāpēc uzņēmējus uztrauc, kas viņus var pasargāt situācijā, ja iznācis saskarties ar šādiem pārtikas izstrādājumiem. Kā skaidro Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Grupa) speciālisti, uzņēmēju civiltiesiskās apdrošināšanas ietvaros tiek segti zaudējumi, kas izriet no nodarītā kaitējuma patērētāju veselībai vai dzīvībai.

BALTA risku parakstīšanas pārvaldes galvenā riska parakstītāja Ilze Grundmane skaidro: „Ja tiek konstatēts zirga gaļas potenciālais un nodarītais kaitējums patērētāja veselībai un dzīvībai, piemēram, notikusi saindēšanās ar gaļā konstatēto veterināro medikamentu fenilbutazonu, tas tiek uzskatīts par apdrošināšanas gadījumu. Tad arī iespējams uzņēmējam segt zaudējumus, kas saistīti ar klientu ārstēšanos, produkcijas izņemšanu no apgrozības un tās utilizāciju.”

Ilze Grundmane arī stāsta, ka Latvijā visreālākā situācija, ar ko var nākties saskarties zirga gaļas skandālā, ir konstatēts apdraudējums trešo personu – patērētāju veselībai vai dzīvībai. Tas nozīmē – ja nav reģistrēts neviens saindēšanās gadījums, bet gaļā tiek konstatētas bīstamas vielas un pastāv saindēšanās draudi, produkcija nekavējoties jāizņem no apgrozības. Šādā gadījumā apdrošinātājs atmaksā uzņēmējam ar transportu un utilizāciju saistītas izmaksas.

Savukārt morālā kaitējuma kompensāciju patērētājiem iespējams saņemt tikai tādā gadījumā, ja ir konstatēts zirga gaļas nodarīts neatgriezenisks kaitējums personas veselībai vai dzīvībai.

Vērtējot informāciju par zirga gaļas skandālu, jāatzīmē, ka apdrošinātāji zaudējumus segtu tikai tajā gadījumā, ja ražotājs vai tirgotājs neko nav zinājis par gaļas piegādātāja negodīgo rīcību – piemēram, picu gatavotājs neko nav zinājis par gaļas produkcijas piegādātāja krāpšanos ar gaļas sastāvu.

Kategorija: Pārtika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply