CSDD darbinieki novērsuši viltvārža nelikumīgu rīcību

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Rīgas nodaļā šā gada februārī notika bezprecedenta gadījums – vadītāja teorētisko eksāmenu citas personas vietā mēģināja kārtot autoskolas instruktors. Pateicoties CSDD darbinieku profesionālai rīcībai, viltvārdi atmaskoja un rezultātā viņam atņemta instruktora licence.

Viltus pretendentam, ierodoties uz eksāmenu, CSDD darbiniekiem radās aizdomas, ka personu apliecinošo dokumenta uzrādītājs nav to patiesais īpašnieks. Uz pirmajiem kontroles jautājumiem viltvārdis bija iemācījies pareizās atbildes, tādēļ pie eksāmena viņš tika pielaists. Pēc pārbaudījuma, uz aizdomu pamata, CSDD darbinieki turpināja personas datu pārbaudi, kurā viltvārdis vairs nespēja atbildēt uz padziļinātiem kontroljautājumiem (piemēram, nezināja bērnu skaitu, vārdus un vecumu). CSDD darbinieki, turpinot izmeklēt šo gadījumu, atklāja, ka viltvārdis ir ne vien autoskolas instruktors un pasniedzējs, bet arī tās īpašnieks.

Šī lieta tika izskatīta CSDD Transportlīdzekļu vadītāju apmācības komisijas sēdē, kura pieņēma lēmumu par instruktora un pasniedzēja licences atņemšanu.

„Ir bijuši gadījumi, ka eksāmenu cita vietā mēģina kārtot brāļi, māsas vai izskata ziņā līdzīgas personas, bet vēl nekad uz eksāmenu cita vietā nebija ieradies autoskolas pasniedzējs. Vienīgais, kas šajā situācija priecē, ir fakts, ka viņš teorētisko pārbaudījumu nokārtoja bez nevienas kļūdas,” stāsta CSDD Kvalifikācijas daļas priekšnieks Juris Teteris.

Rūpējoties par atbilstošu topošo autovadītāju sagatavošanu un apmācības procesa nodrošināšanu, saskaņā ar Ministru kabineta 2010.gada 13.aprīļa noteikumiem Nr.358 „Noteikumi par transportlīdzekļu vadītāju apmācību un transportlīdzekļu vadītāju apmācības programmām”, CSDD īsteno virkni pasākumu, lai novērstu un nepieļautu autoskolu nekvalitatīvu un nelikumīgu darbu. Šā gada trijās Transportlīdzekļu vadītāju apmācības komisijas sēdēs, kurās konstatētie pārkāpumi ir saistīti ar mācību procesa organizēšanu un nodarbību norisi, ir izteikti brīdinājumi divām autoskolām. Savukārt autoskolai SIA „Real Proff”, kurai tika konstatēts, ka pasniedzējs veicis labojumus mācību žurnālā saistībā ar nodarbību apmeklējumu, apturēta darbība uz sešiem mēnešiem.

Kopumā 2012.gadā komisija ir lēmusi vienai autoskolai atņemt tiesības veikt apmācību, vienai skolai darbība tika apturēta uz pusgadu, bet četrām – uz vienu vai trim mēnešiem. Komisija pieņēmusi lēmumus izteikt brīdinājumus 9 autoskolām, ar piebildi – ja pārkāpumi atkārtosies, tiks izskatīts jautājums par mācību karšu darbības apturēšanu vai anulēšanu. Tipiskākie autoskolu pārkāpumi līdz šim ir bijuši saistīti ar apmeklējuma uzskaiti un to, ka noteiktās teorētiskās apmācības reāli dzīvē nemaz nenotiek.

Kategorija: Kriminālziņas
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply