“Tele2” pērn uzcēlis 113 3G mobilā interneta bāzes stacijas

Bazes stacija_ziemaMobilo sakaru operators “Tele2” pērn uzbūvējis 113 jaunas trešās paaudzes jeb 3G bāzes stacijas visā Latvijas teritorijā, kas blakus vēl kvalitatīvākiem balss sakariem nodrošina ātrgaitas mobilā interneta pakalpojumus plašākā pārklājumā. Kopumā 2012.gadā “Tele2” sakaru tīkla attīstībā investējis 6 miljonus latu.

“Lielāko daļa no jaunajām bāzes stacijām uzcēlām “Tele2” sakaru tīkla modernizācijas projekta ietvaros, ko pērn veiksmīgi iesākām un šogad, turpinot būvēt jaunas 3G bāzes stacijas un mainot esošo bāzes staciju aparatūru, pabeigsim 2.ceturksnī. “Tele2” sakaru tīkla modernizācija ir viens no lielākajiem investīciju projektiem mobilo sakaru nozares vēsturē Latvijā, un esam gandarīti, ka modernizētā tīkla priekšrocības – kvalitatīvāko balss pārraidi un vēl ātrāku mobilo internetu ar ievērojami plašāku pārklājumu – jau nodrošinām mūsu klientiem Vidzemē, Latgalē, Zemgalē un daļā Kurzemes,” saka “Tele2” tehniskā direktore Līga Krūmiņa. “Tāpat kā pērn arī šogad mūsu prioritāte būs ātrgaitas mobilā interneta tīkla pilnveidošana, palielinot tā kapacitāti, pārklājumu un ātrumu.”

Lai arī saskaņā ar jaunākajiem SPRK mērījumiem “Tele2” jau nodrošina ātrāko mobilo internetu valstī, mobilo sakaru operators turpina attīstību, pakāpeniski ieviešot tīklā ātrumu līdz pat 42 megabitiem sekundē (mbps).

Jau pašlaik “Tele2” mobilais internets ir pieejams 99% valsts iedzīvotāju, savukārt pēc tīkla modernizācijas “Tele2” 3G ātrgaitas mobilo internetu nodrošinās jau 95% iedzīvotāju. “Tele2” ir jau modernizējis tīklu Vidzemē, Latgalē un Zemgalē, un pašlaik veic tīkla infrastruktūras maiņu Kurzemē, kam sekos Rīga, Jūrmala, Saulkrastu un Tukuma novadi. “Tele2” tīkla modernizācija noris sadarbībā ar pasaulē vadošo telekomunikāciju iekārtu ražotāju “Nokia Siemens Networks”, un nozīmē to, ka “Tele2” ne tikai ievieš jaunākās tehnoloģijas tīkla darbības nodrošināšanā, bet arī maina esošo bāzes staciju aparatūru, paralēli būvējot jaunas bāzes stacijas.

Trešās paaudzes (3G) tīkls nodrošina ātrākas un plašākas datu pārraides iespējas, kā arī augstāku datu pārraides kvalitāti, salīdzinot ar GSM. Ātrgaitas mobilo internetu var lietot kā bezvadu interneta pieslēgumu mobilajos tālruņos un portatīvajos vai stacionārajos datoros. “Tele2” tīklā 90% tālruņu ir ar interneta pārlūkošanas iespējām. Ņemot vērā pieaugošo pieprasījumu pēc mobilā interneta pakalpojumiem, “Tele2” visos tarifu plānos ir iekļāvis datu pārraidi.

Kategorija: Bizness
output_mge5zc

One Response to ““Tele2” pērn uzcēlis 113 3G mobilā interneta bāzes stacijas”

  1. februāris 15, 2013 at 4:10 pm #

    Varēja jau labāk sāk celt 4g. Tos cels pēc dekādes?

Leave a Reply