Apturēta nelegālas alkohola ražotnes darbība Jelgavā

Janvāra beigās Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) darbinieki Jelgavā apturējuši kādas nelegālas alkohola ražotnes darbību. Aizturēti trīs cilvēki un notikuma vietā atsavināti vairāk nekā 800 litri alkohola bez izcelsmi apliecinošiem dokumentiem, kā arī ierīces, kas paredzētas alkohola fasēšanai.

Operatīvās meklēšanas pasākumu rezultātā policija noskaidroja, ka  Jelgavā, Palīdzības ielā atrodas nelegāla alkoholisko dzērienu ražotne un šā gada 24.janvārī aizdomās par  šo noziegumu tika aizturētas trīs personas –  1964.gadā un 1953.gadā dzimuši vīrieši un 1988.gadā dzimusi sieviete. Vīrieši tikai aizturēti brīdī, kad teritorijā novietotajā mikroautobusā krāva kartona kastes ar degvīna pudelēm, kam nevarēja uzrādīt izcelsmi apliecinošus dokumentus, savukārt sieviete –  kad  līmēja etiķetes  uz degvīna pudelēm un pakoja tās kartona kastēs. Abi vīrieši jau iepriekš ir nonākuši tiesas priekšā, savukārt sieviete līdz šim nav tiesāta.
Mikroautobusā līdz policijas ierašanās brīdim bija iekrautas 19 kastes ar degvīna „ZK” pudelēm un viena kaste ar degvīnu „Gorilka kolos”. Alkohols bija pildīts 0,75 l pudelēs un vienā kastē atradās 12 šādas pudeles.

Turpinot darbu, dažādās telpās policija atrada un atsavināja gandrīz 10 000 tukšu pudeļu, lielu daudzumu pudeļu korķu un etiķešu, tvertni ar 400 litriem šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku, iekārtu, kas paredzēta pudeļu pildīšanai, kā arī ierīci pudeļu korķu aizvalcēšanai. Kopumā atsavināti 808 litri alkohola.
Par minēto faktu Valsts policijas (VP) Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes  (GKrPP) ENAP uzsākts kriminālprocess pēc Kriminālprocesa 221.panta 2.daļas “Par alkoholisko dzērienu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai tā izdarīta lielā apmērā”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Aizturētajām personām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis un policija turpina izmeklēšanu, lai noskaidrotu alkohola izcelsmi, kā arī vietas, kur safasētais alkohols tika realizēts.


Kategorija: Kriminālziņas
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply