Teju 2/3 interneta lietotāju izmanto mājās bezvadu interneta tīklu

Sandra Kraujina66% interneta lietotāju mājās izmanto WiFi bezvadu interneta tīkla iespējas, liecina telekomunikācijas uzņēmuma IZZI veiktā aptauja. Turklāt vēl 4% respondentu plāno tuvākajā laikā ierīkot bezvadu interneta piekļuves punktu mājoklī, tādējādi teju 2/3 interneta lietotāju novērtē WiFi tīkla sniegtās priekšrocības.

„Arī mūsu klienti savos mājokļos labprāt ierīko bezvadu interneta tīklu, turklāt aptuveni katrs trešais jaunais klients bezvadu maršrutētāju ņem no mums. Piemēram, IZZI Prime klientiem mājas bezvadu komunikācijas tīklu, ieskaitot ierīces, ierīkojam bez maksas,” uzsver Sandra Kraujiņa, IZZI valdes locekle. „Šāda tendence ir tikai un vienīgi likumsakarīga, proti, pēdējos gados strauji kāpusi klēpjdatoru izplatība, aizvien pieaug planšetdatoru un plaukstdatoru lietotāju skaits un teju katram kabatā ir viedtālrunis. Šo ierīču sniegtās iespējas pilnībā izpaužas, lietojot bezvadu interneta tīklu, tādēļ paredzam, ka jau tuvākajā laikā gandrīz visi interneta lietotāji savās mājās ierīkos WiFi tīklus. Tas ir tikai laika jautājums.”

Vēl 30% aptaujas dalībnieku norādīja, ka nav ierīkojuši WiFi tīklu mājas. 9% cilvēku uzsvēra, ka vienkārši nesaskata vajadzību tam, savukārt 1% atzinās, ka īsti nesaprot, kas ir WiFi un ko tas dod.

„Tas nozīmē, ka, aktīvāk skaidrojot bezvadu tīkla priekšrocības, vēl vismaz 10% interneta lietotāju ir iespējams pārliecināt par WiFi tīkla priekšrocībām. Jāsaprot, ka laika gaitā būtiski attīstījušies arī bezvadu mājas tīkli. Bezvadu internets ir tikai viena neliela daļa no tām iespējam, ko sniedz mūsdienīgs WiFi tīkls,” norāda S. Kraujiņa.

Labākie WiFi maršrutētāji sniedz ne vien bezvada interneta iespēju, bet, piemēram, arī nodrošina NAS, mediju centra funkciju, proti, ļauj multimediju datnes (video, audio) ar bezvadu tīkla palīdzību no datora pārnest uz televizoru un atskaņot uz lielā ekrāna. Būtībā tās ir ierīces, kas visas mājās esošās iekārtas, kas atbalsta bezvadu tīkla iespējas, apvieno vienā veselā mājas komunikāciju tīklā. Piemēram, IZZI klienti bez NAS funkcijas vēl var pievienot tīklam IPhone un Android viedtālruņus un zvanīt, izmantojot fiksētos tarifus. Īpaši izdevīgi tas ir, veicot starptautiskos zvanus. Pieejams arī integrēts automātiskais atbildētājs, nosūtot neatbildētās ziņas kā audiofailus klienta e-pastā, tāpat arī faksi automātiski nonāks elektroniskajā pasta kastītē. Tādējādi pakalpojuma saņēmējiem ir iespēja ietaupīt līdzekļus, nepērkot papildus faksu, autoatbildētāju, NAS iekārtas un citas ierīces – to visu jau nodrošina mūsdienīgs bezvadu komunikāciju tīkls.

„Tiesa, mūsdienīgi un jaudīgi bezvadu maršrutētāji, kas nodrošina veselu virkni lietderīgu funkciju, maksā dārgi, nereti krietni pāri 100 latiem, un tos var atļauties tikai retais. Šī iemesla dēļ IZZI jau no 2011. gada kopā ar telekomunikāciju pakalpojumiem klientiem sniedz iespēju tikt arī pie Premium klases WiFi maršrutētāja,” skaidro S. Kraujiņa, piebilstot, ka daudzi klienti arī izvēlas mājās ierīkot mūsdienīgu bezvadu komunikāciju tīklu. „Īpaši tie, kas izvēlējusies abonēt ātrgaitas optisko internetu!”

Kategorija: TECH
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply