SEB banka: Mājokļa kredīta vidējie maksājumi pērn samazinājās par 192 latiem gadā

Līdz ar naudas tirgus EURIBOR likmes kritumu, pērn saruka arī izsniegto kredītu procentu likmes, kā rezultātā 2012. gada laikā ikmēneša kredīta maksājumi mājsaimniecībām samazinājās par vidēji 9%, ļaujot ietaupīt vidēji 16 latus mēnesī jeb 192 latus gadā.

2012. gada laikā naudas tirgus EURIBOR likmes turpināja samazināties, 3 mēnešu EURIBOR likmei sarūkot par 1,169 procentpunktiem līdz rekordzemajai 0,187% atzīmei. Līdz ar to kopējā (EURIBOR un bankas pievienotā likme) vidējā kredīta procentu likme mājokļu kredītiem eiro valūtā ar termiņu virs 5 gadiem saruka līdz 2,67% pērnā gada beigās, un tas ir par 1,1 procentpunktu mazāk nekā 2011. gada decembrī.

Kredīta procentu likmju krituma dēļ iedzīvotājiem, kuriem aizņēmums ir eiro valūtā ar mainīgo likmi, 2012. gadā ikmēneša kredīta maksājumi samazinājās par vidēji 9%. Ņemot vērā, ka vairumam mājokļu kredīti Latvijā izsniegti eiro valūtā, mājsaimniecībai ar aptuveni 29 tūkstošu latu lielu mājokļa kredītu, EURIBOR likmes krituma rezultātā ikmēneša kredīta maksājums samazinājās par vidēji 16 latiem mēnesī, ļaujot ietaupīt 192 latus gada laikā.

SEB bankas sociālekonomikas eksperts Edmunds Rudzītis: „Lai arī pašreizējā ekonomiskajā situācijā Eiropas Centrālā banka nesteigsies ar bāzes procentu likmju palielināšanu, tomēr rekordzemas procentu likmes nebūs ilgstoši – līdz ar stabilizāciju finanšu tirgos un eirozonas ekonomikas atveseļošanos, nākotnē EURIBOR palielināsies, līdz ar to pieaugs arī maksājumi par kredītu.”

Kategorija: Ekonomika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply