Rīgā durvis ver pirmais un vienīgais augstākās klases restorāns Degustare

Šodien, 7.februārī Rīgā tiek atvērts pirmais un pagaidām vienīgais augstās klases restorāns, kura tapšanā un turpmākā darbībā aktīvu dalību ņem divu Michelin zvaigžņu restorāna īpašnieks un šefpavārs.

Restorāna „Degustare” direktore Kristīne Samuša, kura jau vairāk nekā desmit gadus darbojas restorānu biznesā, sola: „Apmeklējot mūsu restorānu, viesi varēs būt pilnīgi pārliecināti, ka kvalitatīvi pavadīs savu laiku, baudot izmeklētu maltīti un ēdieniem īpaši piemeklētus vīnus un saņemot visprofesionālākā līmeņa apkalpošanu.”

„Restorāna vadmotīvs ir cieņa pret klientu. Mēs nemitīgi turpināsim sniegties pēc pilnības un absolūtas perfekcijas. Restorāna „Degustare” darbinieki ir apmācīti dažādu valstu labākajos restorānos un savas zināšanas turpinās pilnveidot pie labākajiem pasaules šefpavāriem. Mēs ienesīsim jaunākās un svaigākās gardēžu tendences un regulāri papildināsim restorāna ēdienkarti, lai pozitīvi pārsteigtu apmeklētājus”, vēsta Kristīne Samuša, „Tieši šo mērķu vadīti mēs pieņēmām lēmumu par labu ciešai sadarbībai ar Björn Frantzen (Bjorns Frantzens)”.

Björn Frantzen ir pasaules atzinību guvis šefpavārs, Nordic cuisine virziena pamatlicējs, divu Michelin zvaigžņu restorāna īpašnieks. Latvijā viņš ieradies kā restorāna „Degustare” mentors un tuvs draugs. Björn ir restorāna „Degustare” ēdienkartes autors, kā arī skolotājs pavāru komandai, kas ikdienā gatavos ēdienus restorāna apmeklētājiem.

Savukārt virtuves pavēlnieks ir ne mazāk slavens garšu meistars – šefpavārs Mihkel Heinmets. Mihkel Heinmets ir strādājis vairāk nekā sešās pasaules valstīs, kur guvis neizmērojamu pieredzi un jaunu skatījumu uz ēdiena pagatavošanas mākslu un filozofiju. Mihkel ir nonācis pie atziņas, ka izcilas maltītes pagatavošanā galvenā ir perfekcija.

Restorāna „Degustare” apmeklētājiem ir iespēja nobaudīt kvalitatīvus, īpaši restorāna koncepcijai piemeklētus, vietējo vidi respektējošus modernās virtuves mākslas ēdienus, kuru pagatavošanai izmantoti tikai svaigi, bioloģiski audzēti produkti. Restorāna ēdienkarte tiks papildināta katru sezonu.

Restorāns piedāvās agrās brokastis, kvalitatīvas biznesa pusdienas, A La Carte vakariņas un Table Menu – maltīti ar 5 līdz 9 kārtu ēdieniem. Tāpat šeit ir plānots organizēts Privat Dining – viesiem individuāli plānotas un gatavotas vakariņas. Ar mērķi dalīties savās zināšanās un pieredzē, restorāns „Degustare” regulāri organizēs vīna un ēdiena degustācijas.

Restorāna „Degustare” īpašnieki jau 15 gadus veiksmīgi darbojas Igaunijas restorānu biznesā, kā arī dažādās valstu lielpilsētās piedāvā neaizmirstamām sajūtām bagātu pasākumu – Dinner in the Sky! Šovasar rīdziniekus Dinner in the Sky pārsteigs ar profesionāli spēcīgu un kolorītu šefpavāru sastāvu.

Kategorija: Bizness
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply