Lattelecom pērn strādājis ar 22 miljonu latu peļņu

Latvijas lielākais telekomunikāciju uzņēmums Lattelecom pērn strādājis ar 22 miljonu latu peļņu, kas ir par miljonu latu vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma apgrozījums pieaudzis par 11 miljoniem, 2012. gadā sasniedzot 147 miljonus latu. Šādu uzņēmuma konsolidēto gada pārskatu par 2012. gadu šodien apstiprināja Lattelecom Padome. Uzņēmuma Padome ir rekomendējusi akcionāriem 100% peļņas sadalīt dividendēs. Par peļņas sadali tiks lemts ikgadējā akcionāru sapulcē, kas plānota maija sākumā.

Padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins atzinīgi vērtē uzņēmuma sasniegumus un valdes darbu: „Lai arī 2012. gadā ekonomikā bija vērojama izaugsme, arī telekomunikāciju nozarē konkurence turpināja pieaugt. Tas ļoti labvēlīgi ietekmēja patērētājiem pieejamo pakalpojumu kvalitāti un cenu, bet radīja spiedienu telekomunikāciju uzņēmumu biznesā. Lattelecom finanšu rezultāti apliecina, ka īstenotā uzņēmuma pārvaldības un attīstības stratēģija bijusi precīza, savlaicīgi nodrošinot samērīgas investīcijas tīkla attīstībā un inovatīvos pakalpojumos, kā arī palielinot darba ražīgumu.

Optiskā tīkla izbūves rezultātā gandrīz pusei Latvijas mājsaimniecību pieejams pasaules klases platjoslas interneta pieslēgums. Tas ir ļāvis Latvijai ierindoties augstajā 4. vietā Eiropā interneta ātruma ziņā. Savukārt pateicoties televīzijas pakalpojuma attīstībai, būtiski mainījušies tās skatīšanās paradumi, nodrošinot televīzijas un filmu skatīšanās iespējas skatītājiem ērtos laikos, dažādās platformās un uz dažādām iekārtām.

Izbūvētā starptautiskā ātrgaitas datu maģistrāle Baltic Highway paplašināja eksporta iespējas kā Austrumu, tā Rietumu virzienā. Tas ir svarīgs uzņēmuma attīstības virziens, jo augstās tirgus daļas Lattelecom pamatpakalpojumos Latvijā neļauj cerēt uz ievērojamu pašmāju biznesa pieaugumu nākotnē,” norāda Lattelecom padomes priekšsēdētājs G.Kokins.

Lattelecom grupa ir vadošais elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzējs Latvijā, kas piedāvā elektroniskās saziņas risinājumus mājsaimniecībām, maziem un vidējiem uzņēmumiem, valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī korporatīvajiem klientiem.

2012.gadā uzņēmums atzīts par otro iekārojamāko darba devēju Latvijā, savukārt Lattelecom sociālais projekts „Pieslēdzies, Latvija!”, kura ietvaros pērn datorprasmēm tika apmācīti 7000 seniori visā Latvijā, ieguva starptautisku atzinību – prestižo Sweedish Bussines Awards, kā arī ieņēma 1.vietu Baltic PR Awards kategorijā korporatīvā sociālā atbildība.

Kategorija: Bizness
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply