Ilgākās telefonsarunas rekordisti saņem sertifikātus no Ginesa Pasaules rekordu organizācijas

Rekorda-sasniedzeji-300x1911.februārī, mobilo sakaru operators Tele2 svinīgi sveica un pasniedza no Ginesa Pasaules rekordu organizācijas Lielbritānijā saņemtos sertifikātus abiem pāriem – jelgavniecei Tatjanai Fjodorovai (23 gadi) ar rīdzinieku Leonīdu Romanovu (31) un rīdziniekiem Patrikam Zvaigznei (22) un Kristapam Štālam (28). Sertifikāti ir apliecinājums tam, ka Latvijā uzstādītais ilgākās telefonsarunas rekords 54 stundas un 4 minūtes ir atzīts par spēkā esošu un reģistrēts. Rekords tika sasniegts pērn pasākuma “Tele2 Pasaules sarunu rekords” ietvaros.

Saskaņā ar Ginesa Pasaules rekordu organizācijas noteikumiem, lai reģistrētu jaunu telefonsarunas rekordu, vajadzēja runāt par 10 minūtēm ilgāk par tā brīža Šveices iedzīvotājiem piederošo rekordu, kas bija 43 stundas 8 minūtes un 55 sekundes. Visi pieci pāri, kuri piedalījās “Tele2 Pasaules sarunu rekords”, to paveica, savukārt Tatjanai Fjodorovai ar Leonīdu Romanovu un Patrikam Zvaigznei ar Kristapu Štālu šo rekordu izdevās pārspēt pat par gandrīz 11 stundām! Pārējie trīs dalībnieku pāri – rīdzinieces Zanda Seņkova (20) ar Aneti Šicu (20), rīdzinieki Toms Bļodnieks (22) ar Renāru Astru (21) un lietuvieši Jevgenijus Tiurinas (46) ar Robertu Jaceku Nadtočiju (48) – izstājās 46.sarunas stundā pēc pašu izvēles vai pieļautās kļūdas (sarunas pauze ilgāka par 10 sekundēm) dēļ.

Rekorda uzstādītāja, mājsaimniece Tatjana Fjodorova un skolotājs, Daugavpils teātra aktieris Leonīds Romānovs iepazinās tieši Ginesa Pasaules rekorda dēļ – Tatjana savā blogā paziņoja, ka meklē partneri rekorda uzstādīšanai, un no visiem kandidātiem izvēlējās tieši Leonīdu. Tatjana saka, ka tēmu, par ko runāt, bija daudz, jo abi līdz tam nebija pazīstami. Atbildot uz jautājumu, vai tik ilgas sarunas laikā esot bijuši arī kādi savstarpēji konflikti, Tatjana uzsver, ka, runājot par mīlestību, esot bijuši nevienlīdzīgi uzskati, bet tas nav traucējis sarunu veiksmīgi turpināt, tieši pretēji – padarījis to spraigāku un interesantāku. Tatjana ar Leonīdu kopumā pieteica 133 sarunas tēmas, piemēram, “Vēsture – kam ticēt”, “Vai vīriešiem jālieto kosmētika”, “Nauda un laime – kāda saikne”, un rekorda uzstādīšanas laikā visas tēmas arī paguva apspriest.

Mākslinieks Patriks Zvaigzne saka, ka cilvēki runā par vienām un tām pašām tēmām visā pasaulē, atšķirīgi ir vien uzskati un stāstā darbojošies personāži. Atbildot uz jautājumu, vai bija grūti tik ilgi sarunāties, Patriks uzskata, ka vienmēr ir viegli atrast kopsaucējus sarunas uzturēšanai un kopā ar sociālās komunikācijas pasniedzēju, dizaineri Kristapu Štālu runājuši par to, kas viņus patiesi interesē, piemēram, par vienu no pieteiktajām tēmām – remontu – pāris runāja vairāk nekā 4 stundas! Kopumā Kristaps un Patriks vairāk nekā 54 stundu laikā laikā pārsprieda 74 tēmas, bet pieteikuši bija 291 tēmu, piemēram, “Kā padarīt dzīvi smieklīgāku”, “Kāda varētu būt dzīves jēga”, “Randiņu taktikas”, “Kā būt perfektajam džentlmenim” un citas.

Jautājot rekorda uzstādītājiem, kā viņi tērēja iegūto naudas balvu – katrs pāris 3000 LVL – Leonīds saka, ka tas bija vērtīgs papildinājums ģimenes bužetam, kurā aug divi mazi bērni. Kristaps, kā bija solījis, devās uz Ziemeļjūru nirt, savukārt Patriks ar Ludmilu veica dažādus pirkumus, tajā skaitā abi iegādājās sev gultas.

“Tele2 Pasaules sarunu rekords” kopējais balvu fonds sasniedza Ls 10 500. Katrs Ginesa Pasaules rekorda sasniedzēju pāris saņēma naudas balvu Ls 3000 apmērā, savukārt pārējie trīs pāri par tā brīža spēkā esošā rekorda pārspēšanu katrs ieguva Ls 1500.

Pasākums “Tele2 pasaules sarunu rekords” notika 2012.gadā no 9. līdz 12.martam t/p Alfa, Rīgā ar mērķi uzstādīt jaunu telefonsarunas rekordu. To varēja vērot klātienē ikviens t/p Alfa apmeklētājs, kā arī visu diennakti skatīties tiešraidi internetā. Kopumā Tele2 saņēma vairāk nekā 1000 pieteikumus ne tikai no Latvijas, bet arī kaimiņvalstu iedzīvotājiem, un, lai iekļūtu starp pieciem pāriem, kuri sacenšas par rekorda sasniegšanu, vajadzēja izturēt trīs atlases kārtas. Pēc oficiāliem noteikumiem Ginesa Pasaules rekordu reģistrēja 29 tiesneši un 19 brīvprātīgie neatkarīgie novērotāji. Dalībniekiem vajadzēja ievērot stingrus Ginesa Pasaules rekordu organizācijas noteikumus, piemēram, tādas viena vārda atbildes kā “jā” vai “nē” netika uzskatītas par iesaisti sarunā un klusuma pauze nedrīkstēja būt ilgāka par 10 sekundēm, kā arī dalībnieki drīkstēja sarunāties tikai par iepriekš iesūtītām un saskaņotām tēmām un runāt tikai tādā kārtībā, kādā tās bija iesniegtas, savukārt pie vienreiz izrunātās tēmas vairāk nevarēja atgriezties. Patriks Zvaigzne ar Kristapu Štālu vairāk nekā 54 stundu laikā paguva izrunāt 291 tēmu, savukārt Tatjana Fjodorova ar rīdzinieku Leonīdu Romanovu – 133 tēmas. Dalībniekiem bija atļauts atpūsties tikai 5 minūtes pēc katras pilnas stundas.

Kategorija: Sabiedrība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply