Ziemas bargajā salā vairāk rūpējas par siltumu mājās un izsalkušajiem putniem

Janvāra lielajā salā iedzīvotāji pastiprināti rūpējušies ne tikai par sniega tīrīšanu un mājokļu apkuri, bet arī putnu piebarošanu, liecina veikalu tīkla K-rauta vērojumi.

“Aukstajās ziemas dienās, kad putniem grūti atrast barību, tos piebarot ir ne tikai līdzcietīgi, bet arī vērtīgi. Viņi mums noteikti nāks talkā pavasarī, attīrot dārzu no kaitēkļiem – raža līdz ar to būs kvalitatīvāka. Katru gadu iedzīvotāju interese par putniņu barošanu ziemā ir aizvien lielāka, tāpēc K-rauta veikalu tīklā tiek piedāvāts plašs barotavu klāsts – dažādi veidi un modeļi. Barotavas izgatavotas gan no koka, gan metāla un plastmasas. Mājiņas paredzētas irdenai barībai, savukārt automātiskajās putnu barība tiek iebērta ar rezervi. Tādējādi, putniem ēdot, izēstais barības daudzums pakāpeniski piebirst klāt no krātuves. Aizvien iecienītākas kļūst barotavas putnu barības speciālajām tauku bumbām,” atklāj AS Rautakesko mārketinga speciāliste Maija Kalnciema.
Pēc K-rauta novērojumiem visvairāk pērk tieši dažāda lieluma tauku bumbas un saulespuķu sēklas. Tauku bumbas ir ievietotas tīkliņā, aiz kura tās var ērti uzkārt putnu barotavā vai uz koka zara. Ja nevēlas, lai dārzā paliek saulespuķu mizas, var izvēlēties jau nolobītas sēklas.

Savukārt kurināmo lielajā aukstumā mājsaimniecībām klienti visbiežāk pērk reizi nedēļā – galvenokārt brīvdienās, acīmredzami spējot sagādāt to šādi visai nedēļai, savukārt lielākiem kurināmā uzkrājumiem nav vietas. Veikalu tīkla K-rauta vērojumi liecina, ka līdz ar katru temperatūras samazinājuma grādu kurināmā pieprasījums pieaug par vairākiem procentiem. Pašreiz visvairāk pērk tieši priedes skaidu briketes 10 kilogramu, bērza – 11 kilogramu iepakojumā. Tāpat daudz pērk skaidu granulas 16 kilogramu iepakojumā. Vēl pastiprināts pieprasījums ir pēc malkas kamīnu kurināšanai un speciālajām iekura plāksnēm.

Aukstajā laikā redzams, ka nereti pamata apkure nesniedz vajadzīgo siltumu, jo pašreiz īpaši ir pieprasīti arī dažāda veida sildītāji, bet visvairāk tieši eļļas radiatori. K-rauta veikalos ir pieejams pietiekams apjoms dažāda veida sildītāju, un tie noteikti pietiks līdz sezonas beigām.

No sniega instrumentiem veikalu tīklā K-rauta visvairāk pērk sniega lāpstas. Vairāk nekā pagājušā gadā klienti izvēlas sniega stūmējus. Liels pieprasījums ir pēc kaisāmā materiāla. Te izvēlē ir rūpnieciskajam patēriņam paredzētā sāls 30 kg fasējumā, granīta smilts 25 kg fasējumā.

Kategorija: Tirdzniecība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply