AS „Hanzas Maiznīcas” piedāvā jaunumu – “Sirdsmiera auzu rikas” holesterīna samazināšanai

sirdsmiera auzu rikas_fotoSaskaņā ar nozaru pētījumiem un Eiropas Komisijā apstiprinātajām pārtikas veselīguma norādēm, auzu beta-glikāns samazina holesterīna līmeni asinīs un tādejādi palīdz rūpēties par sirds veselību. „Hanzas Maiznīca” Latvijas pircējiem piedāvā unikālu produktu – “Sirdsmiera auzu rikas”, kuras satur beta-glikānu pietiekamā daudzumā, lai samazinātu holesterīna līmeni.

Augsts holesterīna līmenis ir riska faktors saslimšanai ar dažādām sirds asinsvadu slimībām, kas ieņem līderpozīcijas starp mirstības cēloņiem valstī. Saskaņā ar ārstu organizāciju datiem, Latvijā līdz pat 70 % iedzīvotāju ir paaugstināts holesterīna līmenis. Vadoties pēc Eiropas Parlamentā pieņemtās regulas par veselīguma norādēm uz pārtikas produktiem, holesterīnu samazinošo efektu var sasniegt katru dienu uzņemot 3 gramus auzu beta-glikāna, kas dabīgi atrodas auzās. “Sirdsmiera auzu rikas” ir pagatavotas tikai no 100% auzu klijām, pārslām un smalcinātiem auzu graudiem. Katra šīs maizes šķēlīte satur 1 gramu auzu beta-glikāna, tādēļ, apēdot trīs šķēles šīs maizes, organisms iegūst nepieciešamo dienas daudzumu.

Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultātes Pārtikas tehnoloģijas katedras asociētā profesore Daiga Kunkulberga: „Saskaņā ar uztura piramīdu, graudaugi ieņem nozīmīgu lomu veselīgā ikdienas uzturā. Pateicoties pozitīvajām īpašībām, īpaši var izcelt auzu produktus, kas ir veselīgi ne tikai to sastāvā esošo minerālvielu, šķiedrvielu un vitamīnu dēļ, bet arī beta-glikāna, kas palīdz samazināt holesterīna līmeni organismā. Tas savukārt samazina sirds asinsvadu saslimšanas risku.”

AS „Hanzas Maiznīcas” Mārketinga un tirdzniecības direktors Edijs Vegners: „Ieviešot jaunu produktu “Sirdsmiera auzu rikas”, tiek veikts stratēģisks solis sabiedrības veselības veicināšanā. Lietojot uzturā maizi, kas satur beta-glikānu pietiekamā daudzumā, „Hanzas Maiznīca” piedāvā alternatīvu metodi ikdienā holesterīna līmeņa normalizēšanai. Saprotams, tā nevar aizstāt medikamentu lietošanu nopietnu saslimšanu gadījumos, bet gan var palīdzēt dabiskā ceļā regulēt holesterīna līmeni asinīs.”

Pērn decembrī stājās spēkā jaunā Eiropas Komisijas regula Nr.432/2012 par veselīguma norādēm uz pārtikas produktiem, kas stingri reglamentē veselīguma norāžu izmantošanu pārtikas produktu marķējumā Eiropas Savienībā. Saskaņā ar European Food Safety Authority (EFSA) izveidoto norāžu sarakstu, auzas ir viens no nedaudzajiem produktiem, kas ir iekļauts šajā sarakstā, pateicoties to sastāvā esošā auzu beta-glikāna dabiskajām spējām samazināt holesterīna līmeni asinīs. Jāmin, ka šī starptautiskā organizācija veselīguma norādes apstiprina tikai tādos gadījumos, ja tās ir guvušas zinātnisku apstiprinājumu veiktajos pētījumos.

Kategorija: Pārtika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply