Izdota grāmata „Nekustamais īpašums Latvijā 1991 – 2012”

VaksIzdota grāmata „Nekustamais īpašums Latvijā 1991 – 2012”, kas atspoguļo nekustamā īpašuma nozares vēsturi un attīstību Latvijā no neatkarības atjaunošanas pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados līdz mūsdienām.

Tas ir pirmais izdevums Latvijā, kas ļauj paskatīties uz valsts vēsturi caur vienas nozares prizmu. Grāmatu veidojis autoru kolektīvs un tajā apkopoti pieredzējušāko nekustamā īpašuma nozares pārstāvju, juristu, finanšu speciālistu, politiķu, valsts pārvaldes darbinieku, mediju ekspertu un arhitektu viedokļi par nozares pagātni, šodienu un nākotnes perspektīvu. Izdevums sniedz lasītājiem priekšstatu un noderīgu faktoloģisko informāciju par nekustamā īpašuma nozares attīstību Latvijā.

Grāmatu „Nekustamais īpašums Latvijā 1991 – 2012” izdevis nekustamā īpašuma uzņēmums „Latio”, kas ir viens no vecākajiem un pieredzējušākajiem savas nozares uzņēmumiem Latvijā.

„Šī grāmata ir mēģinājums fiksēt notikumu gaitu, iesaistītās personas, lēmumus, kas divdesmit viena gada laikā iespaidojuši nekustamā īpašuma tirgu Latvijā. Vēlējāmies paturēt atmiņā tos cilvēkus, kuri, būdami politikā vai sabiedriski aktīvi, veidojuši nozares pamatus un ietekmējuši tās attīstības virzienus,” skaidrojot grāmatas veidošanas nepieciešamību, saka „Latio” valdes priekšsēdētājs un Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijas LANĪDA vadītājs Edgars Šīns.

„Divdesmit viena gada periods izrādījās ārkārtīgi piesātināts un pārmaiņām bagāts, daudzslāņainais saturs arī noteica grāmatas struktūru. Šīs vienas Latvijas ekonomikas jomas vēsture hronoloģiski skatīta gan caur pašas nozares un ar to saistītās likumdošanas prizmu, gan aplūkojot tās ietekmi uz citām ekonomikas sfērām. Ekspertu un pašu nozares dalībnieku skatījums, arī daudzu raksturīgu reālu situāciju un tendenču izklāsts līdz ar faktiem un datiem veido pamatīgu apkopojumu, kas nešaubīgi kalpos par noderīgu vēstures avotu ikvienam, kurš drīzā vai tālākā nākotnē pētīs nekustamā īpašuma nozares attīstību Latvijā,” saka grāmatas „Nekustamais īpašums Latvijā 1991 – 2012” koncepcijas autore, rakstniece un žurnāliste Rudīte Kalpiņa.

Grāmatu veido 18 nodaļas, kuru saturs lasītājiem ļaus uzzināt par nekustamā īpašuma denacionalizācijas, uzņēmumu, zemes un mājokļu privatizācijas, valsts politikas veidošanās procesiem, nodokļu sistēmu, finanšu sektora un hipotekārās kreditēšanas attīstību, nekustamā īpašuma nozares pakalpojumu veidošanos, mājokļu un komercīpašumu projektu attīstību, būvniecību, arhitektūru, straujo nekustamā īpašuma cenu pieaugumu un tam sekojošo krīzi, mediju lomu šo procesu atspoguļošanā.

Nodaļu autori ir tādi pazīstami ar nekustamā īpašuma nozari saistīti speciālisti kā bijušais politiķis, uzņēmējs Māris Gailis, bijušais valsts īpašuma un finanšu ministrs Edmunds Krastiņš, bijušais Privatizācijas aģentūras juridiskais direktors Viktors Šadinovs, Privatizācijas aģentūras privatizācijas un apsaimniekošanas sektora vadītājs Indulis Krauze, Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāre Karīna Korna, bijušais Valsts ieņēmumu dienesta vadītājs Kārlis Ketners, nekustamā īpašuma jomas speciālisti Jānis Māris Oga, Ilvars Metnieks. Grāmatā atspoguļots arī Andra Grūtupa, Ģirta Rungaiņa, Roberta Zīles, kā arī daudzu ar nekustamā īpašuma nozari saistītu speciālistu viedoklis un pieredze.

„Esmu pārliecināts, ka ne vienai vien Latvijas tautsaimniecības nozarei vajadzētu paskatīties uz sevi no malas ar ekspertu acīm. Ja arī kopējo situāciju mainīt tas vairs nespēj, tas tomēr ļaus pēc divdesmit gadiem lietišķi un pragmatiski novērtēt paveikto, kā arī nepaveikto. Un šāds izvērtējums sabiedrībai šobrīd ir ļoti vajadzīgs. Ne tikai, lai nākotnē izvairītos no savulaik pieļautajām kļūdām, bet arī, lai, paaudzēm mainoties, mēs nepazaudētu saikni cits ar citu,” raksturojot grāmatu „Nekustamais īpašums Latvijā 1991 – 2012”, uzsver tās izveides projekta vadītājs, rakstnieks un žurnālists Aivars Kļavis.

Grāmata „Nekustamais īpašums Latvijā 1991 – 2012” no 23.janvāra nopērkama uzņēmumu „Jānis Roze”, „Zvaigzne ABC” grāmatu veikalos, citās grāmatu tirdzniecības vietās, kā arī „Latio” centrālajā birojā Rīgā, K.Valdemāra ielā 8.

Kategorija: Īpašums
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply