Latvijā saimnieko 13 uzņēmīgi Rūķi un 3 Rūķīši

Kā ikkatru gadu, arī 2012.gada izskaņā Lursoft steidzis noskaidrot, cik populāra Latvijas uzņēmumu un organizāciju nosaukumos ir Ziemassvētku tēma.

Lursoft datu bāzēs pieejamā informācija liecina, ka šogad uzņēmumu pulkam beidzot piepulcējies jauns komersants, kas nes Ziemassvētku nosaukumu. Proti, patlaban Latvijā reģistrēti 4 uzņēmumi un organizācijas, kuru nosaukumā būtu ietverts vārds „Ziemassvētki”. Pirms nepilna mēneša, 26.novembrī, Liepājā reģistrēts SIA Ziemassvētki, kuru īpašniece ir Irēna Otaņķe. Jaunā uzņēmēja plašsaziņas līdzekļiem vēstījusi, ka SIA Ziemassvētki nodarbosies ar keramikas, tamborējumu, rotaļlietu, apsveikumu kartiņu un citas mājražotāju produkcijas tirdzniecību. Novembrī reģistrētais SIA Ziemassvētki piepulcējies iepriekšējos gados dibinātajam K. Skrābāna tirdzniecības IU ZIEMASSVĒTKI UN LIELDIENAS, SIA Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš un Rīgas Ziemassvētku eglītes birojam.

Starp populārākajiem ar Ziemassvētku tēmu saistītajiem vārdiem, kas iekļauti uzņēmumu un organizāciju nosaukumos, minami tādi vārdi, kā „eglīte”, „egle”, „rūķis” un „rūķītis”, taču absolūts līderis ir „gaisma”, ko savos nosaukumos iekļāvuši 119 uzņēmumu un organizāciju dibinātāji. Gaismas vārdu savā nosaukumā nes ievērojams skaits zemnieku saimniecību, kā arī reliģisko organizāciju, tostarp biedrība Kristus Gaisma, nodibinājums Ekumēniskais izdevums Gaisma u.c.

Lai arī vārds „ziema” atrodams viena 12 patlaban aktīvu uzņēmumu un organizāciju nosaukumos, īpaši jāizceļ kāda organizācija. Kā viena no šogad reģistrētajām organizācijām ar amizantāko nosaukumu minama Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagasta Mežciemā esošā biedrība Ziemu skujas nenosala, kuras mērķis ir nodrošināt daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas Jelgavas novada Mežciemā, Liepu ielā 6 koplietošanas telpu, kā arī zemes gabala, uz kura atrodas ēka, pienācīgu uzturēšanu un tehnisko ekspluatāciju.

Interesantākie ar svētku tematiku saistītie uzņēmumu un organizāciju nosaukumi: IK Mobilie tintes eņģeļi, SIA Tavs eņģelis, SIA Eņģeļa spārns, SIA Eņģeļu pilsēta, Nodibinājums Ģimene kā dāvana, SIA Dāvanu pastnieks, SIA Dāvanu saraksts, SIA Koka ziemas dārzi, SIA Baltais sniegs, SIA Ivetas sveču namiņš, biedrība Brīnumu turza, SIA Raušu nams IK Rūķīša noslēpums, SIA Baltie Sniega Mākoņi, SIA Mazais brīnums, SIA Lielais Rūķis, SIA Zinātkārais Rūķis, SIA Uzsniga sniedziņš balts, SIA Olgas jautrās eglītes, IK Gaismas atspulgs, SIA Gaismas institūts, biedrība Gaismas pusē un Gaismas talanti u.c.
Apkopojot datus par populārākajiem dalībnieku un amatpersonu uzvārdiem, kuri saistīti ar gada gaidītākajiem svētkiem – Ziemassvētkiem – , līderos izvirzījies uzvārds Eglītis, kuru nes 294 dalībnieki un 347 amatpersonas, savukārt starp daiļā dzimuma pārstāvēm atrodamas 219 dalībnieces un 263 amatpersonas ar šādu uzvārdu. Mazliet gan atpaliekot no vispopulārākā ar svētkiem saistītā uzvārda, kā otrs biežākais starp uzņēmīgajiem cilvēkiem minams uzvārds Egle, kuru nes 153 amatpersonas un 114 dalībnieki.

Vēl starp uzņēmumu un organizāciju vadītājiem un īpašniekiem atrodamas arī personas ar uzvārdiem Eņģelis (25 amatpersonas, 22 dalībnieki), Eņģele (14 amatpersonas, 9 dalībnieki), Pīrāgs (23 amatpersonas, 15 dalībnieki), savukārt Ziemassvētku vecīša lielāko palīgu rūķu vārds uzvārdā ir 13 dalībniekiem un 15 amatpersonām, savukārt uzvārds Rūķītis – 3 dalībniekiem un amatpersonām.

Kategorija: Bizness
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply