airBaltic paraksta līgumu par līdz 20 CSeries lidmašīnu iegādi

cs3000Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic vakar paziņoja, ka ir noslēgts līgums par desmit jaunu Bombardier CS300 iegādi. Latvijas nacionālajai aviokompānijai ir nodrošinātas arī pirkuma tiesības uz vēl desmit Bombardier CS300 lidmašīnām. Farnboro aviošova laikā 2012. gada 10. jūlijā par desmit jauno Bombardier CS300 lidmašīnu iegādi tika parakstīts nodomu protokols, kas tagad jau ir pārtapis par pirkuma līgumu. Nodomu protokols ietvēra tiesības uz vēl desmit CS300 lidmašīnu iegādi.
Pie pašreizējām CS300 lidmašīnas cenām, darījuma vērtība pēc kataloga ir aptuveni 764 miljoni ASV dolāru (437 miljoni latu), turklāt, ja tiks izmantotas iegādes tiesības uz 10 papildu lidmašīnām, tā var pieaugt līdz 1,57 miljardiem ASV dolāru (898 miljoni latu).

“Moderna un efektīva lidmašīnu flote ir viens no veiksmīgas aviokompānijas biznesa pamatiem, līdz ar to šis pirkums ir tālredzīgs solis nākotnē. Pēc padziļinātās esošo un uzlaboto lidmašīnu analīzes, kā arī jaunās tehnoloģijas, ko piedāvā Bombardier CSeries lidmašīnas, atbilde bija nepārprotama un mēs izvēlējāmies CSeries lidmašīnas,” teica Martins Gauss, airBaltic izpilddirektors. “Šī gada sākumā mēs uzsākām īstenot ReShape biznesa plānu, kas akcentē novecojušo lidmašīnu nomaiņu un pāreju uz “zaļāku lidošanu” ar Bombardier flotes palīdzību, kas tuvākajā nākotnē vēl tiks papildināta ar Q400 NextGen lidmašīnām. CS300 pasažieru lidmašīna un Q400 NextGen turbopropelleru lidmašīna – katrs no šiem modeļiem ir visefektīvākais savā klasē. Ar sniegumu, patēriņa ekonomiju, videi draudzīgiem risinājumiem un pasažieru ērtībām, airBaltic veiksmīgi spēs optimizēt savu lidojumu tīklu un šīs lidmašīnas lieliski atbilst mūsu ReShape biznesa plānam.”

“Atzīta par vienu no pasaules inovatīvākajām aviokompānijām, airBaltic uzskatāmi parāda augošo pieprasījumu un nepieciešamību pēc modernākajām tehnoloģijām un augstu efektivitāti,” teica Maiks Arkamone (Mike Arcamone) Bombardier Commercial Aircraft prezidents.

“Mēs priecājamies, ka airBaltic vēlas pievienot savām astoņām Q400 NextGen turbopropelleru lidmašīnām CSeries lidmašīnas, tādā veidā īstenojot savu iniciatīvu, un uzsākot pilnīgi jauna līmeņa pasažieru ērtību un zaļākas lidošanas ēru,” piebilda M. Arkamone.

CSeries lidmašīna

CSeries lidaparātu līnija, kas pilnībā no jauna izstrādāta augošajam 100-149 sēdvietu tirgum, apvieno modernus materiālus, jaunākās tehnoloģijas un pārbaudītas metodes, lai nodrošinātu komerciālo aviokompāniju vajadzības gan 2013.gadā, gan tālākā nākotnē. CSeries lidaparātu līnija, kas izmanto Pratt & Whitney PurePower PW1500G dzinējus, nodrošinās par 15%* zemākas lietošanas izmaksas un par 20% zemāku degvielas patēriņu. CSeries lidaparātu jaunais dizains nodrošina ievērojami samazinātu trokšņu un izmešu līmeni, kā arī lielisku darbības elastīgumu un maksimālo lidojuma attālumu 2950 jūras jūdzes (5463 km)*. CSeries lidaparāti būs līdz pat 12000 mārciņu (5443 kg) vieglāki par citiem šīs klases lidaparātiem, un pasažieriem nodrošinās klasē labāko salona vidi lidmašīnā ar divām sēdvietu rindām. Līdz 2012.gada 30.septembrim Bombardier jau ir pasūtītas 352 CSeries lidmašīnas, no tiem līgumi noslēgti par 138 lidmašīnām.

14 nozīmīgi klienti ir izdarījuši izvēli par labu CSeries lidmašīnām, no tiem 10 jau ir noslēguši līgumu. Šajā klientu lokā ietilpst vairākas lielas starptautiskās aviokompānijas, premium klases, nacionālās un zemo cenu aviokompānijas, kā arī līzinga kompānijas un pilna servisa sniedzēji aviokompāniju partneriem.

Kategorija: Transports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply