Simts gadu laikā mājas putekļusūcējs ir kļuvis energoefektīvs un kluss

Electrolux_VacuumCleaner_100_6Šogad simtgadi svin pirmais mājas putekļusūcējs, ko savulaik radīja uzņēmums Electrolux. Latvijas iedzīvotāju aptaujas rezultāti apliecina, ka šodien putekļusūcēja pircējam aizvien svarīgāka ir ne vien cena, bet arī energoefektivitāte, tīrīšanas režīmu daudzveidība un trokšņa līmenis. Līdz 3. janvārim ikvienam ir iespēja aplūkot 20. gadsimta sākuma putekļusūcēju klātienē.

1912. gadā mūsdienu putekļusūcēja prototipu LUX 1 radīja uzņēmums Electrolux. Lai noskaidrotu kritērijus, kas šodien ir svarīgi Latvijas iedzīvotājiem, izvēloties jaunu putekļusūcēju, Electrolux Latvia sadarbībā ar pētījumu aģentūru TNS veica iedzīvotāju aptauju. Aptaujas rezultāti norāda, ka patērētāji dod priekšroku elektroenerģiju taupošām un funkcijām bagātām mājsaimniecības precēm par labu cenu.

„Iepazīstoties ar pētījuma rezultātiem, esam patiesi gandarīti, ka Latvijas iedzīvotājiem aizvien svarīgāka sadzīves tehnikas izvēlē kļūst tieši energoefektivitāte. Redzam, ka pie svarīgākajiem jauna putekļu sūcēja izvēles kritērijiem aptaujātie iedzīvotāji visbiežāk nosaukuši cenu, energoefektivitāti un tīrīšanas režīmu daudzveidību. Mazāk nozīmīgi ir tādi aspekti, kā krāsa un strāvas vada garums. Rūpējoties par apkārtējo vidi, Electrolux turpina pilnveidot savus putekļusūcējus, padarot tos ne vien ērtākus un dizainiski pievilcīgākus, bet arī energoefektīvākus un klusākus,” norāda Electrolux Latvia produktu grupas vadītājs Edgars Grieznis piebilstot, ka tieši rudens un ziemas sezona ir laiks, kad pārdošanas rādītāji putekļusūcēju grupā ir visaugstākie gan īpašu cenu piedāvājuma, gan ilgāka iekštelpās pavadītā laika dēļ.

Aptaujātajiem iedzīvotājiem no piedāvātajiem deviņiem putekļusūcēju izvēles kritērijiem, kuru vidū bija cena, dizains, energoefektivitāte, krāsa, izmērs un forma, strāvas vada garums, tīrīšanas režīmu daudzveidība, trokšņa līmenis, zīmols un ražotājs, pēc svarīguma augošā secībā bija jānorāda pieci būtiskākie kritēriji.

„Cenu kā pirmo svarīgāko putekļusūcēja izvēles kritēriju biežāk minējuši 18 līdz 29 gadus veci respondenti, kas attiecīgi biežāk ir skolēni vai studenti, kā arī iedzīvotāji ar zemākiem ienākumiem. Tīrīšanas režīmu daudzveidība ir būtiskākais putekļusūcēja izvēles kritērijs vadītājiem un augstākā līmeņa speciālistiem. Vēl tīrības režīmu daudzveidību pie pieciem svarīgākajiem izvēles kritērijiem biežāk atzīmējušas mājsaimnieces un pensionāri. Savukārt energoefektivitāte kā svarīgs izvēles kritērijs biežāk ir 40 līdz 55 gadus veciem iedzīvotājiem, sievietēm un cilvēkiem ar zemākiem ienākumiem,” skaidro pētījumu aģentūras TNS sabiedrības uzvedības pētījumu eksperte Agnese Krecele.

No 18. decembra līdz 3. janvārim ikvienam ir iespēja pārliecināties klātienē par putekļusūcēja vizuālajām un tehniskajām pārvērtībām simts gadu laikā, apskatot jubilejai veltīto ekspozīciju ar 20. gadsimta sākuma Electrolux putekļusūcēju. Ekspozīcija „Mājas putekļusūcējs svin 100 gadu jubileju” ir apskatāma tirdzniecības centrā Elkor Plaza, Rīgā, Brīvības gatvē 201, 2. stāvā, no plkst. 10.00 līdz 22.00.

Padomi, kā izvēlēties piemērotāku putekļusūcēju: http://ej.uz/padomiemputeklusucejam.

Kategorija: TECH
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply