Romā prezentē grāmatu par Baltijas dzintaru

Vakar, 13. decembrī, Romā Etrusku muzeja Baltijas dzintaram veltītās nedēļas ietvaros notika profesores Māras Kalniņš grāmatas „Senais Dzintara ceļš: no Rīgas līdz Bizantijai” atklāšana. Grāmatu angļu valodā izdevusi izdevniecība „Pētergailis” un līdz gada beigām tā būs pieejama arī latviešu valodā. Grāmata ir Baltijas dzintaram veltīta projektu cikla sastāvdaļa un iekļauta Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmā.

Grāmata ir profesores M. Kalniņš mūža garumā veiktie pētījumi un ceļojumu iespaidi par Baltijas dzintara gaitām pasaulē, tos profesore veikusi līdztekus darbam Kembridžas universitātes angļu literatūras pasniegšanā. Aizraujošā lekcijā Etrusku muzejā profesore šodienas konferencē „Jauni atklājumi par dzintaru” klātesošos iepazīstināja ar plašu redzējumu par Baltijas dzintara vērtību un ceļiem cauri visam Eiropas kontinentam.

Pārstāvot nodibinājumu Rīga 2014 Aiva Rozenberga iepazīstināja ar Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmu Rīgas muzeju ekspozīcijās atspoguļot jauno dzintara ceļa. Rīga 2014 vēlme ir parādīt Rīgu kā modernā jeb nākotnes dzintara mājvietu, parādot šī senā materiāla mūsdienu iespējas zinātnē un mākslā.

Rīt Etrusku muzejā tiks atklāta Baltijas valstu mākslinieku izstādes, kas veltīta Baltijas dzintaram. Latviju ar darbu „Kas dzintaram vēl prātā” pārstāvēs Iveta Vecenāne, kura savā darbā izmantojusi nākotnes dzintaru – zinātnieces Ingas Ļašenko radīto dzintara diegu. Dzintara diegu izstādes apmeklētajiem būs iespēja aptaustīt un sajust tā smalko eleganci.

No 11. līdz 16.decembrim Romā Etrusku muzejs (jeb oficiālā vārdā Villa Džulia – Villa Giulia) rīko Baltijas nedēļu dzintara zīmē. Tai dots nosaukums „Dzintara gaismā: Dzintara zemju atklāšana – Lietuva, Latvija, Igaunija”. Baltijas nedēļas notikumu patrons ir Itālijas prezidents Džordžo Napolitano (Giorgio Napolitano).

Kategorija: Tirdzniecība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply