Aldaris izveido unikālu alus šķirni – Porteris Ekskluzīvais

Vakar svinīgā pasākumā Aldara vēsturiskajā alus vārītavā tika ieziemota jauna alus šķirne – Porteris Ekskluzīvais. Unikālā alus šķirne pēc brūvēšanas vienu gadu tiks noglabāta īpašos apstākļos, lai alus pilnībā nogatavotos. Veikalu plauktos tas nonāks tikai 2013. gada nogalē. Īpašais Porteris būs pieejams ierobežotā daudzumā – tikai 50 000 pudeļu.

„Porteris ir viens no Aldara lepnumiem, kura saknes meklējamas laikā, kad izveidojās mūsu alusdarītava. Katru ziemu cenšamies alus cienītājiem piedāvāt ko jaunu un labu, bagātinot mūsu alus piedāvājumu. Šogad izcilas atsauksmes esam saņēmuši par mūsu Ziemas Medalu. Nešaubāmies, ka arī Porteris Ekskluzīvais alus cienītājiem patiks, jo šādu alu Latvijā līdz šim neviens nav brūvējis”, atklāj Aldaris valdes priekšsēdētājs Veli Pekka Tennila.

„Latvijas alus kultūra ir tradīcijām bagāta, bet nereti ikdienā mēs par to aizmirstam. Izveidojot unikālo porteri, Aldaris vēlējās alus cienītājiem atgādināt par alus daudzveidību un tā bezgalīgajām garšas variācijām,” piebilst Aldara vadītājs.

Portera alus, tāpat kā vīns, uzglabāšanas laikā iegūst bagātīgāku garšu un aromātu, tieši tāpēc Porteris Ekskluzīvais pirms nokļūšanas veikalu plauktos vienu gadu tiks uzglabāts īpašos apstākļos. Aldara portera alus brūvēšanas tehnoloģija ir unikāla. Portera brūvēšanā izmanto tikai Baltijā sastopamu īpašu alus sastāvdaļu kombināciju – karameļu iesalu, apiņus un īpašas pakāpes norūgumu. Tādēļ Baltijas valstīs brūvētajam porterim pasaulē ir izveidota īpaša alus kategorija – Baltic Porter. Alu ar tādu rūgtuma, saldenuma un norūguma kombināciju nevar sastapt nekur citur pasaulē.

Visiem pasākuma viesiem bija iespēja rezervēt īpaši sev brūvētu un personalizētu alus Porteris Ekskluzīvais pudeli, lai pēc gada to saņemtu jau nogatavinātu.

Kategorija: Pārtika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply