RTU – universitāte arī bērniem

13. decembrī Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sadarbībā ar portālu mammamuntetiem.lv sāk projektu «Bērnu universitātes eksperimentu darbnīcas». Katru ceturtdienu līdz pat mācību gada beigām zinātkāri sākumskolas vecuma bērni varēs piedalīties aizraujošās praktiskās nodarbībās un rast atbildes uz jautājumiem: Kā radās zeme? Kāpēc iztvaiko ūdens? Kā darbojas auto? Kāpēc pievelkas magnēti? Dalība pasākumos – bez maksas.

Lai jau sākumskolas vecuma bērnos rosinātu interesi par tehniskajām un dabas zinātnēm, RTU Studentu parlamenta Zinātnes nodaļa un RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments īstenos izglītojošu praktisko nodarbību ciklu «Bērnu universitātes eksperimentu darbnīcas». Katras nodarbības ievadā RTU studenti bērniem parādīs kādu saistošu eksperimentu un vienkāršiem vārdiem sniegs redzētā teorētisko pamatojumu. Nodarbības otrajā daļā bērni paši veiks dažādus uzdevumus, lai labāk izprastu redzētos eksperimentus.

Projekts ilgs no 13. decembra līdz nākamā gada 30. maijam. Nodarbības notiks reizi nedēļā, ceturtdienās, no plkst. 16 līdz 17.30 mammamuntetiem.lv «Gudro Sievu skolā», Brīvības ielā 40 (pagalmā), Rīgā. Katru mēnesi bērni kopā ar RTU studentiem pētīs kādu dabas parādību vai zinātnes lauciņu.

«Līdz šim RTU mērķtiecīgi ir strādājusi ar vidusskolu jauniešiem, iepazīstinot viņus ar inženierzinātņu studijām un šīs jomas profesiju nozīmi. Taču bērns iepazīt pasauli un atbildes uz jautājumiem: «Kas un kāds es būšu?» sāk meklēt daudz agrāk. Iepazīstoties ar citu universitāšu labo praksi un redzot, cik sekmīgi darbojas dažādi tehniskās jaunrades pulciņi un zinātnes centri, esam nonākuši pie secinājuma, ka arī RTU ir jāpievērš lielāka uzmanība jaunākā skolas vecuma un pat pirmsskolas vecuma bērniem. Viņu interesi par eksaktajām zinātnēm gribam veicināt, izmantojot radošu darbošanos un atbildot uz neskaitāmajiem «kāpēc?» viņiem saprotamā valodā. Esam pārliecināti, ka šis projekts sniegs bērniem papildu motivāciju skolā aizrautīgi apgūt matemātiku, fiziku, ķīmiju, un nākotnē mēs iegūsim erudītus studentus,» projekta «Bērnu universitātes eksperimentu darbnīcas» ideju skaidro RTU mācību prorektors Uldis Sukovskis.

Decembrī «Bērnu universitātes eksperimentu darbnīcās» notiks divas iepazīšanās nodarbības, kurās mazie studenti gatavos Ziemassvētku dāvanas:

13. decembrī no plkst. 16 līdz 17.30 bērni apgūs origami. Ar japāņu senās origami mākslas palīdzību, izmantojot tikai papīru un locīšanas pamācības, var radīt brīnumainas lietas, ko izmantot eglītes vai telpu rotāšanai.

20. decembrī no plkst. 16 līdz 17.30 mazie studenti veidos īpašas sniega bumbas, ar kurām iepriecinās vecākus Ziemassvētkos.

Janvāra nodarbībās mazie pētnieki varēs noskaidrot visus ar elektrību saistītos jautājumus: kā tā rodas, kā izskatās, kā tiek izmantota un kā ar to sadraudzēties. Februārī bērni kopā ar RTU studentiem iepazīsies ar mehānikas pamatprincipiem, martā – uzzinās visu par gaisu un ūdeni, aprīlī pētīs dabas un klimata attiecības, bet maijā mēģinās pieradināt uguni.

Pieteikšanās «Bērnu universitātes eksperimentu darbnīcu» nodarbībām portālā mammamuntetiem.lv vai uz e-pastu gudrosievuskola@mammam.lv.
Vietu skaits ierobežots!

Kategorija: Izglītība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply