airBaltic atklās maršrutu Rīga – Hevīza-Balatona (Ungārija)

2013. gada 4. maijā Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic uzsāks lidojumus no Rīgas uz Hevīzu-Balatonu (Ungārijā). Jaunais airBaltic maršruts nodrošinās ērtu ceļošanu starp divām lidostām, kā arī uz galamērķiem Baltijā, Skandināvijā, Krievijā un NVS valstīs.

Mihaels Grimme, airBaltic komercdirektors: „airBaltic ReShape biznesa plāna ietvaros mēs koncentrējamies uz maršrutiem, kur ir augsts pieprasījums pēc biļetēm. Šī iemesla dēļ mēs jau uz šo ziemas sezonu palielinājām lidojumu skaitu 12 maršrutos, kas savieno Rīgu ar galamērķiem Eiropā un NVS. Tajā pašā laikā mēs arī samazinājām lidojumu skaitu maršrutos, kur pieprasījums ir mazāks, tādēļ mums ir pieejamas lidmašīnas jaunu maršrutu atvēršanai, nepalielinot darbības apjomu. Kopumā mēs plānojam atvērt sešus jaunus maršrutus nākamajā vasarā, un esam gandarīti par iespēju paziņot, ka viens no jaunajiem vasaras galamērķiem ir uz Hevīzu-Balatonu.”

airBaltic veiks lidojumus no Rīgas uz Hevīzu-Balatonu vienu reizi nedēļā – sestdienās. Aviokompānija lidojumus veiks ar Bombardier Q400 Next Gen lidmašīnu, un tie ilgs aptuveni divas stundas un divdesmit piecas minūtes. Vienvirziena biļešu cena būs no LVL 29 (EUR 41), ieskaitot lidostu nodevas un transakcijas maksu. Lidojumu grafiks ir pieejams kompānijas mājas lapā www.airbaltic.com

„Ungārijas jūra” – tā tiek dēvēts 77 kilometrus garais ezers ar zīdaino, zaļgandzelteno ūdeni Aizdonavas reģionā. Balatona ezers ir viens no Ungārijas lielākajiem dārgumiem un populāra atpūtas vieta, kur izvietojušies daudzi karsto avotu spakūrorti. Tas ir arī lielākais ezers Centrāleiropā. Ezera dienvidu piekraste ir ideāli piemērota maziem bērniem, jo ūdeņi ir sekli, savukārt ziemeļu pusē ezers jau pie paša krasta ir dziļš. Reģions ir slavens ar saviem gleznainajiem vīna dārziem, kuros top izcili vīni, kas lieliski sader ar gardajiem vietējiem ēdieniem. Daudzie viesu nami un restorāni laipni gaida gan vietējos, gan ārzemju viesus.

Hevīzas ezers ir pasaulē lielākais bioloģiski aktīvais un termālaiss ezers. Tas atrodas unikālā ģeoloģiskā vidē – 6 km no Balatonas ezera un 180 km no Budapeštas. Ezera virsma ir 4,4 hektāri, to veidojošais strauts ir bagāts ar minerālvielām un sākas 38 m dziļā alā, kur karstais un aukstais pazemes ūdens saplūst kopā jau tūkstošiem gadu. Ezera ūdens dabiski atjaunojas ik pa trīsarpus dienām, tā temperatūra nekad nav zem 22 grādiem pēc Celsija skalas. Vasarā ūdens temperatūra var sasniegt pat 38 grādus pēc Celsija skalas.

Kategorija: Transports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply