Kurināmo iegādājas brīvdienās, pieprasījums aug salā

Iedzīvotāji kurināmo mājsaimniecībām pērk reizi nedēļā – galvenokārt brīvdienās, atkarībā no apkures veida uzreiz iegādājoties vidēji sešus iepakojumus skaidu briketes, divus iepakojumus malkas vai četrus iepakojumus granulas, liecina veikalu tīkla K-rauta klientu konsultantu vērojumi. Izņēmums ir pēkšņs sals, kad kurināmā tirdzniecība strauji palielinās, jo vairumam mājsaimniecību nav iespēju to uzglabāt.

“Tāda kurināmā kā malka, skaidu briketes, granulas popularitāte mājsaimniecību vidū saistāma, gan ar to, ka vairumā gadījumu to izmantot ir izdevīgāk nekā, piemēram, pašvaldības piedāvāto centrālo vai autonomo apkuri ar gāzi. Tāpat mājsaimniecību pieaugošais pieprasījums pēc skaidu granulām saistīts arī ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu tieši energoefektivitātes palielināšanai, izmantojot videi draudzīgu kurināmo. Lai arī vislielākā siltuma atdeve ir akmeņoglēm, sabiedrība tomēr aizvien vairāk domā par vides saudzēšanu un izvēlas efektīvāku risinājumu – granulu katlu. Taču tāpat, ja jāpieņem lēmums par jaunu apkures veidu, daudzi priekšroku dod arī dažādām krāsniņām, plītīm, centrālapkures katliem, ko kurina ar malku vai skaidu briketēm. Saimnieki, kuri iepriekš gadiem ilgi pieredzējuši, kā ir, ja no akmeņogļu dedzināšanas netīrumiem melns ne tikai sniegs apkārtnē, bet arī mājas logi, jūtams nepatīkams smārds, ir dedzīgākie videi draudzīgākās apkures risinājumu meklētāji. Taču akmeņogles aizvien esam iekļāvuši piedāvājumā K-rauta veikalos Rīgā. Neliels, bet stabils pieprasījums pēc tām saglabājas, ” stāsta AS Rautakesko mārketinga speciāliste Maija Kalnciema.

Akmeņogles veikalu tīklā K-rauta Rīgā pārdod 25 kilogramu maisos. AS Rautakesko sadarbojas ar vairākiem videi draudzīgā kurināmā ražotājiem Latvijā, un priedes skaidu briketes visos astoņos K-rauta veikalos nopērkamas 10 kilogramu, bērza – 11 kilogramu, granulas -16 kilogramu iepakojumā. Savukārt malka ir fasēta 40 litru maisos, kas sver aptuveni 10-11 kilogramus. Jāatzīmē, ka Latvijā ražotā alkšņa un bērza malka ar K-rauta veikalu starpniecību silda mājsaimniecības arī Igaunijā.

K-rauta klientu konsultanti atgādina, ka, kurināmo dažādā veidā iespējams izmantot taupīgāk. Apkures sezonā, telpas temperatūru pazeminot par diviem grādiem, iespējams sasniegt 10% lielus ietaupījumus no apkures izdevumiem. Pēc speciālistu aplēsēm dzīvojamās telpās optimālā gaisa temperatūra ir +20 līdz +22 grādi, guļamistabā var būt pat par dažiem grādiem vēsāks. Turklāt tādās palīgtelpās kā garāža, noliktava pietiks vien ar +5 līdz + 12 grādu siltumu.

Kategorija: Tirdzniecība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply