Svinīgi atklāj tramvaju, kura māksliniecisko noformējumu veidojusi gleznotāja Kristīne Luīze Avotiņa

No vakardienas Rīgā, 6. tramvaja maršrutā sāk kursēt tramvajs, kura māksliniecisko noformējumu ar Samsung viedtālruni Galaxy Note II radījusi Kristīne Luīze Avotiņa. Tramvaja dizains veidots gleznotājai raksturīgās košās un dzīvespriecīgās krāsās, kas īpaši izcelsies pilsētvidē ziemas laikā. Pasaules mērogā šis ir unikāls projekts, jo pirmo reizi dizains tramvajam radīts, izmantojot viedtālruni.

„Redzot manu mazulīti pirmoreiz izbraucam ielās, jūtos patiesi saviļņota, jo tur aizbrauc manas sajūtas, emocijas un radītie tēli – daļiņa no manis pašas,” emocijās dalās Kristīne Luīze Avotiņa. Svinīgajā brīdī klāt bija arī mākslinieces mamma, gleznotāja Ilze Avotiņa, kā arī viņas draugi un gleznu cienītāji. Pēc tramvaja aplūkošanas viesi devās pirmajā braucienā ar tramvaju un cienājās ar Kristīnes Luīzes tēta Jāņa ceptajām kūkām, kas bija tikpat košas kā tramvajs un meitas gleznas.

„Pirms ķēros pie darba man uzreiz bija skaidrs, ko es vēlos redzēt. Gribēju redzēt krāsu pāreju, kas atgādina saulrietu vai saullēktu – no gaišāka uz tumšāku. Tomēr gala rezultāts pārsteidza mani pašu, jo vērojama interesanta transformācija. Uz šī tramvaja ir satikušies tēli no vairāk kā desmit manām gleznām. Ir radies pavisam jauns stāsts, to fragmenti tika būtiski palielināti. Tas uzreiz iedod citu perspektīvu un redzējumu, ko es varētu darīt tālāk uz audekla. Tas papildina fantāziju,” stāsta māksliniece.

Tramvaja dizains radīts, izmantojot virkni jaunā Samsung viedtālruņa Galaxy Note II unikālo un inovatīvu funkciju. Sākumā māksliniece safotografēja savus darbus ar mobilo tālruni un pēc tam ar telefona irbuli S Pen izgrieza atsevišķus elementus. Tie telefonā iebūvētajā programmā tika apstrādāti un kombinēti uz tramvaja attēla. „Tramvaja dizaina veidošana ar mobilo tālruni ir viens no radošākajiem projektiem, kurā esmu piedalījusies. Izmantotā tehnika – pašas uzgleznoto elementu apstrāde ar mobilo tālruni – man ir kaut kas jauns un nebijis. Jāatzīst – jūtos pagodināta, ka Samsung tieši man uzticēja šo neparasto uzdevumu,” saka K. L. Avotiņa.

Jaunais Samsung viedtālrunis Galaxy Note II, ar kuru gleznotāja radīja māksliniecisko noformējumu, nodrošina virkni jaunu funkciju. Piemēram, lietotāji lielo ekrānu var sadalīt uz pusēm tā, lai vienlaikus spētu darboties divās programmās. Turklāt tālrunis visus atvērtos logus parocīgi sakārto, lai jebkurā brīdī būtu iespējams pārslēgties uz nepieciešamo aplikāciju. Galaxy Note II nodrošina arī ātras un ērtas koplietošanas iespējas. AllShare Play un Cast ļauj koplietot un rediģēt saturu ar dažādām ierīcēm vienlaicīgi, savienojot viedtālruni ar Samsung HD televizoriem, viedtālruņiem, planšetdatoriem, klēpjdatoriem un citām ierīcēm.

Kategorija: TECH
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply