Turpina pieaugt pieprasījums pēc saldumiem un uztura bagātinātājiem

Oktobra mēnesī, līdzīgi kā pāris iepriekšējos mēnešus, ELVI veikalos vērojams stabils pieprasījuma pieaugums pēc dažādiem saldumiem. „Salīdzinot oktobra datus ar līdzīgu periodu pērn, redzam, ka pieprasījums pēc saldumiem pieaudzis gandrīz visās šo preču grupās,” informē SIA „Pārtikas Tirdzniecības apvienība”, kas ir ELVI franšīzes turētājs, komercdirektore Laila Vārtukapteine. Tomēr vislielāko pārdošanas apjomu pieaugumu – par 696%, salīdzinot šī gada un pērno oktobri, novērojam uztura bagātinātāju grupā, stāsta L.Vārtukapteine.

„Jau vairākus mēnešus novērojam, ka konsekventi pieaug pircēju pieprasījums pēc saldumiem. Salīdzinot šī gada oktobra pārdošanas datus ar tādu pat periodu pērn, redzam, ka vairāk nekā divkārt pieaudzis pieprasījums pēc fasētiem riekstu un augļu maisījumiem, par 85% vairāk pirktas vafeļu tortes, par 159% pieauguši pārdotā zefīra un želejkonfekšu, bet par 74% – halvas un dažādu austrumu saldumu pārdošanas apjomi,” stāsta L.Vārtukapteine. Viņa piebilst, ka pieauguši arī dažādu augļu un ogu pārdošanas apjomi, piemēram, par 207% vairāk pirkti dažādi kauleņaugļi, par 70% – vīnogas, bet par 52% – eksotiskie augļi.

Tuvojoties ziemas mēnešiem, pakāpeniski pieaug arī sezonas preču pārdošanas īpatsvars. Par 122% pieauguši dažādu ziemas preču pārdošanas apjomi, par 174% vairāk pirktas Ziemassvētku preces, par 47% – galantērijas preces, īpaši lietussargi, bet par 159% – apavu kopšanas līdzekļi. „Jau otro mēnesi novērojam, ka būtiski pieaug dažādu rokdarbu piederumu pārdošanas apjomi, kas acīmredzot skaidrojams ar cilvēku vēlmi aizpildīt laiku garajos ziemas vakaros,” domā L.Vārtukapteine.

Tomēr vislielākais pārdošanas apjomu pieaugums vērojams uztura bagātinātāju preču grupā. „Šī gada oktobrī dažādi uztura bagātinātāji pirkti par 696% vairāk nekā pērn, kas iespējams saistīts ar cilvēku vēlmi vairāk rūpēties par savu veselību,” uzskata L.Vārtukapteine, piebilstot, ka tāpat ļoti strauji oktobra mēnesī pieauga pircēju pieprasījums pēc saldētiem jūras produktiem – par 477% vairāk nekā pērnā gada oktobrī.

Kategorija: Pārtika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply