Sixt savā 100 gadu jubilejā dāvina iespēju ielūkoties auto nozares vēsturē

Šogad auto noma Sixt svin 100 gadu jubileju. Kopš uzņēmuma dibināšanas 1912. gadā Sixt no vietējā Vācijas uzņēmuma izaudzis par pasaules mēroga mobilitātes pakalpojumu sniedzēju un inovāciju līderi nozarē.

“100 gadu ilgā pieredze un know-how ir pamats, kas ļauj Sixt būt ne tikai par biznesa līderi, bet virzītājspēku visas nozares attīstībai. Kopš uzņēmuma izveides tas ir soli solī attīstījies kopā ar auto industriju, ne tikai nemitīgi izvēršot un papildinot autoparku un pilnveidojot sniegtos pakalpojumos atbilstoši klientu vajadzībām, bet ieviešot arvien jaunas inovācijas. Līdz ar to var teikt, ka Sixt – tas ir viens no auto nozares veidotājiem,” saka Arnis Jaudzems, Sixt vadītājs Baltijas valstīs.

Oktobra beigās Minhenē, Vācijā, pulcējās ap 1600 Sixt auto nomu vadītāju un darbinieku no vairāk nekā 100 pasaules valstīm, to skaitā arī Sixt Baltijas pārstāvji, lai spriestu gan par biznesa tendencēm, gan atzīmētu nozīmīgo notikumu. Par godu 100. gadadienai, sakomponēta uzņēmumam īpaši veltīta simfonija, kuras autors ir vācu komponists un diriģents Adrians Verums (Adrian Werum). Sixt vēsturi no 1912. gada līdz mūsdienām iedvesmojošā priekšnesumā “Pārvietojot kalnus” iemūžinājis arī pasaulslavenais alpīnists Reinholds Mesners (Reinhold Messner).

Uzņēmumu “Sixt Autofahrten und Selbstfahrer” 1912. gadā Minhendē dibināja Martins Siksts (Martin Sixt) un tas bija pirmais auto nomas uzņēmums valstī. Tā sākotnējo autoparku veidoja tikai trīs Mercedes un Luxus-Deutz-Landaulet markas automašīnas. Pēc Otrā pasaules kara uzņēmums tika pārsaukts par “Auto Sixt” un Hansa Siksta (Hans Sixt) vadībā tika ieviesta virkne inovāciju, to skaitā 1948. gadā – pirmais radio taksometrs Eiropā, bet 1967. gadā – pirmā auto līzinga programma Vācijā. Pašreizējie uzņēmuma vadītāji Ēriks Siksts (Erich Sixt) un Regīna Siksta (Regine Sixt), kompāniju vada kopš 1969. gada.

Latvijā Sixt auto noma darbojas kopš 2000. gada. Sagaidot 100. jubileju, Sixt Latvijas iedzīvotājiem sagādājis īpašu dāvanu – iespēju iepazīt auto industrijas vēsturi no 19. gadsima beigām līdz mūsdienām mēroga modelīšu izstādē “Visa auto vēsture vienā telpā”.

“Automašīnu industrija kopš pirmās automašīnas izgatavošanas ir piedzīvojusi ļoti lielas pārmaiņas gan tehniskajā, gan dizaina ziņā. Sixt autoparks pilnveidojies un audzis līdz ar industriju un bijis liecinieks automašīnu progresam. Tāpēc, svinot 100 gadus kopš uzņēmuma dibināšanas, vēlamies sniegt iespēju ikvienam izzināt auto nozares vēsturi un iepazīties ar auto modeļiem, kas būtiski ietekmējuši industrijas attīstību un tirgu visā pasaulē,” skaidro A.Jaudzems.

Izstādē “Visa auto vēsture vienā telpā” būs apskatāmi vairāk nekā 60 automobiļu modelīši, kas īpaši atlasīti, vadoties no to lomas auto industrijas vēsturē – no pirmā automobiļa ar iekšdedzes dzinēju, kas radīts 1886. gadā, līdz vismodernākajiem mūsdienu spēkratiem. Izstāde būs apskatāma no 2012. gada 15. līdz 25. novembrim viesnīcas Gallery Park Hotel telpās, un to bez maksas varēs apmeklēt ikviens interesents.

Kategorija: Transports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply