Šogad Nordea biznesa skolā audzis pieteikto ideju skaits tehnoloģiju nozarē

Nordea biznesa skolas „No idejas līdz investoram” ceturtajā sezonā tika saņemti 300 biznesa ideju pieteikumi, no kuriem 20% ir saistīti ar inovācijām tehnoloģiju nozarē. Līdzīgi kā iepriekš, visplašāk pārstāvētās idejas saistītas ar pakalpojumu sniegšanu un ražošanu. Piecdesmit labāko biznesa ideju autori pirmo reizi tiksies uz lekciju jau šonedēļ 7.novembrī, lai sešu mēnešu bezmaksas mācību ciklā apgūtu pilnu uzņēmējdarbības sākuma zināšanu komplektu.

Līdzīgi kā iepriekšējās mācību sezonās, gandrīz puse ideju ir saistītas ar pakalpojumu sektoru (48%), trešdaļa jauno uzņēmēju savu biznesu domā saistīt ar ražošanu (30%), tomēr salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu būtiski audzis pieteikto ideju skaits (20%) tehnoloģiju jomā. Piektā daļa biznesa ideju iesniedzēji ir valsts sektorā strādājošie, pārējie ir no privātā sektora ar nelielu pieredzi uzņēmējdarbībā. Jauno uzņēmēju vidējais vecums ir 31 gads, kur jaunākajam pieteicējam ir 18 gadi, bet vecākajam – 62 gadi.

Kristīne Lomanovska, Nordea klientu segmentācijas vadītāja: „Augstais pieteikumu skaits – 5 uz vienu vietu – pierāda šīs programmas aktualitāti. Jaunie uzņēmēji atzīst, ka galvenā motivācija ir jaunu zināšanu ieguve, pieredzes apmaiņa un iespēja ar savu ideju „reklamēties”. Tas precīzi sakrīt ar Nordea biznesa skolas solījumu. Priecē, ka esam novērtēti arī starptautiskā mērogā – ar labiem panākumiem startējām Eiropas Komisijas konkursā „Eiropas uzņēmējdarbības Veicināšanas balva 2012”. Tomēr vislielākais gandarījums, ka šobrīd ar uzņēmējdarbību nodarbojas vairāk kā puse no simts Nordea biznesa skolas absolventiem, nodrošinot darba vietas teju 100 darbiniekiem.”

Kategorija: TECH
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply