airBaltic trešajā ceturksnī sasniedz peļņu

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic 2012.gada trešo ceturksni noslēdza ar 4,8 miljonus latu tīro peļņu, kas paver iespēju noslēgt gadu ar labāku rezultātu nekā sākotnēji paredzēts ReShape programmā.

Martins Gauss (Martin Gauss), airBaltic izpilddirektors: “Mēs esam gandarīti redzēt, ka airBaltic ReShape restrukturizācijas plāns ik mēnesi uzrāda labākus rezultātus nekā paredzēts. Trīs mēnešus pēc kārtas, proti jūlijā, augustā un septembrī, esam sasnieguši labākus peļņas rādītājus nekā sākotnēji tika paredzēts. Tas liek domāt, ka tiks pārsniegti mūsu uzstādītie mērķi gada griezumā. Pērn šajā pašā ceturksnī mēs piedzīvojām lielus zaudējumus un šobrīd mēs esam ļoti gandarīti par panākto peļņas rādītāju 2012.gada trešajā ceturksnī.”

Trešajā ceturksnī airBaltic tīrā peļņa bija 4,8 miljoni latu, un kopējais apgrozījums sasniedza 70,8 miljonus latu robežu. Periodā no jūlija līdz septembrim, airBaltic kopumā veica 13 345 lidojumus, kas ir par 17% mazāk nekā pirms gada tajā pašā periodā, un pārvadāja 920 325 pasažierus.

Šī gada sākumā airBaltic paziņoja par biznesa pārveides plānu, lai atgrieztu aviokompāniju pie peļņas un ilgtspējīgas turpmākās attīstības Ziemeļu tranzītmezglā Rīgā, kas savieno Baltijas reģionu ar galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos, Krievijā un NVS valstīs. Biznesa plāns airBaltic ReShape iezīmē aviokompānijas nākotnes attīstību, tostarp flotes modernizāciju, izmaksu optimizāciju, darbības efektivitātes paaugstināšanu, ieņēmumu palielināšanu un uzlabojumus lidojumu tīklā. Īstenojot airBaltic ReShape, aviokompānija plāno konsolidāciju par 330 miljoniem latu piecu gadu laikā – posmā no 2012.-2016.gadam. airBaltic ReShape mērķis ir atjaunot aviokompānijas pelnītspēju 2014.gadā.

Kategorija: Transports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply