Septītajā „Maxima” Latvijas ķirbju čempionātā jau atkal pārspēts rekords

Par spīti vēsajiem laika apstākļiem otrdien, 30. oktobrī Rīgas Zooloģiskajā dārzā pulcējās vairāki desmiti cilvēku, lai klātienē vērotu šī gada raženākā dārza karaļa kronēšanu. Lielveikalu tīkla „Maxima” rīkotais Latvijas ķirbju čempionāts norisinājās jau septīto gadu pēc kārtas, un šogad, uzstādot jaunu Latvijas rekordu, čempiona titulu pārliecinoši ieguva skrundēnietes Dainas Badovskas izlolotais 165 kilogramus smagais dārza milzenis.

Līdz ar šī gada uzvaru Daina Badovska ir kļuvusi par sava veida Latvijas ķirbju čempionāta leģendu, jo viņas izaudzētie ķirbji Latvijas rekordus ir uzstādījuši jau divus gadus pēc kārtas. Godpilno otro vietu šī gada sacensībās arī jau otro gadu pēc kārtas ieguva dagdēniete Inna Kazlovska ar savu 117 kilogramus smago ķirbi. Savukārt goda pjedestāla trešo vietu ieņēma 110 kilogramus smagā dārza oga no Carnikavas, kuru izaudzējis Valdis Magonis. Līdzīgi kā pērn arī šogad visu finālā iekļuvušo ķirbju kopējais svars pārsniedza vienas tonnas robežu.

„Šogad dalībnieki ļoti uzskatāmi pierādīja, ka gadu gaitā ir guvuši vērtīgu pieredzi un patiesi izkopuši savu ķirbju audzēšanas tehniku, jo, spītējot ražai nelabvēlīgajiem apstākļiem, arī šogad tika uzrādīti pietiekami augstvērtīgi rezultāti un pat jauns Latvijas rekords,” pēc uzvarētāju apbalvošanas atzina „Maxima Latvija” preses sekretārs Ivars Andiņš. „Īpaši jāuzteic Skrundas un Dagdas novadu ķirbju audzētāji, kuri jau tradicionāli Latvijas ķirbju čempionātā uzrāda augstus sasniegumus. Šogad šajos novados izaudzēti septiņi no desmit sacensību finālistiem, tāpēc droši varam saukt Skrundu un Dagdu par Latvijas ķirbju audzēšanas galvaspilsētām.”

Kopumā čempionātam šogad tika pieteikti 26 raženi ķirbji no jau minētajiem Skrundas un Dagdas novadiem, kā arī no Saulkrastu, Talsu, Ikšķiles, Vaiņodes, Ādažu, Līgatnes, Grobiņas, Carnikavas, Rēzeknes un Madonas pilsētām un novadiem. Turklāt līdzīgi kā pērn arī šogad vairāki sacensību dalībnieki Latvijas ķirbju čempionātam pieteica pat divus ķirbjus. Šī gada finālā ar divām ievērojama izmēra oranžajām dārza ogām iekļuva Gatis Badovskis no Skrundas.

Pasākuma ievadā „Maxima Latvija” preses sekretārs Ivars Andiņš sveica Rīgas Zooloģisko dārzu tā simtajā jubilejā, pasniedzot gardu „Meistara markas” torti zoodārza Izglītības un informācijas nodaļas vadītājai Laurai Līdakai, kā arī pateicās par veiksmīgo sadarbību, rīkojot Latvijas ķirbju čempionātu.

Arī šī gada sacensībās teju neizkustināmos dārza milžus svērt un mērīt palīdzēja Latvijas ķirbju čempionāta ilggadējais patrons – spēkavīrs Raimonds Bergmanis, kā arī spēkavīrs Dainis Zāģeris, kurš ir patlaban spēcīgākais vīrs Latvijā.

Pēc uzvarētāju paziņošanas un svinīgās apbalvošanas ceremonijas noslēguma ķirbji tika nogādāti degustēšanai Rīgas Zooloģiskā dārza iemītniekiem. Vislielāko prieku par veselīgo kārumu izrādīja Amūras tīģeris Klifs Grants un degunlācīši, kuriem par godu milzu ķirbji tika pildīti ar šo dzīvnieku iemīļotāko kārumu – tārpiem.

Rīgas Zooloģiskā dārza iemītnieki gada laikā notiesā aptuveni 5 tonnas ķirbju – vidēji 25 kilogramus dienā. Tātad ar šī gada rekordistu dzīvnieki varēs mieloties teju veselu nedēļu. Šo vērtīgo ogu labprāt ēd lāči, brieži, nīlzirgi, kukaiņi, ķenguri, pērtiķi, krēpjvilki, pāvi, dzērves, zosis, gulbji, ķirzakas, bruņrupuči un citi dzīvnieki.

Interesanti, ka šī gada pasākums izvērtās arī kā sava veida sacensība ģimeņu starpā, jo no Dagdas novada Andrupenes pagasta savus ķirbjus bija atveduši pērnā gada otrās un trešās vietas ieguvēji Inna Kazlovska un viņas tēvs Norberts Kazlovskis. Savukārt no Skrundas piedalījās pat divas ģimenes – Gatis Badovskis un viņa mamma Daina, kā arī Svetlana Skubišs ar meitu Irinu.

Latvijas raženāko ķirbju čempionāta uzvarētāji savā īpašumā ieguva vērtīgas balvas. Pirmās vietas ieguvējs saņēma lielveikalu tīkla „Maxima” dāvanu karti 300 latu vērtībā, bet otrās un trešās vietas ieguvēji – dāvanu kartes attiecīgi 200 un 150 latu vērtībā. Savukārt pārējie septiņi ķirbju īpašnieki, kuru izaudzētie dārza karaļi iekļuva finālā, katrs saņēma „Maxima” dāvanu karti 50 latu vērtībā.

Pērn Latvijas ķirbju čempiona titulu ieguva 155 kilogramus smagais skrundēnietes Dainas Badovskas izaudzētais rekordķirbis, kuram sīvu konkurenci sastādīja 142 kilogramus smagais Innas Kazlovskas Dagdas novadā audzētais ķirbis. Godpilnajā trešajā vietā ierindojās Innas tēva Norberta Kazlovska izaudzētais 121 kilogramu smagais milzenis.

Kategorija: Sabiedrība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply