IZZI ieviesis interaktīvo televīziju Rīgā

Turpinot televīzijas pakalpojumu modernizāciju, telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējs IZZI ieviesis interaktīvo televīziju Rīgā. Jaunais pakalpojums jau palaists komercrežīmā un nodrošina tādas funkcijas kā TV pauze, TV ieraksts, TV arhīvs, Grāmatzīme, Atgādinājums, Videonoma, Ierakstu plānotājs, TV gids u.c.

„Televīzijas pakalpojumi ir mūsu uzņēmējdarbības pamats. Vēl tikai pirms mēneša pabeidzām šī gada vērienīgāko modernizācijas projektu, izbūvējot uz šo brīdi modernāko televīzijas galvas staciju Latvijā, kas ļauj pilnveidot jau esošo pakalpojumu klāstu un izstrādāt aizvien jaunus pakalpojumus. Mēs esam pirmais operators valstī, kas klientiem sāka piedāvāt 3D kanālus, uz šo brīdi uzņēmumam ir plašākais HD kanālu klāsts Latvijā, un tagad rīdziniekiem piedāvājam arī interaktīvās televīzijas priekšrocības,” norāda Andris Zeļonka, IZZI valdes priekšsēdētājs, uzsvērdams, ka uzskats, ka cilvēki televīziju neskatās, ir tikai mīts. Kā liecina IZZI aptauja, tad 96% respondentu atzina, ka viņiem mājās ir televizors, turklāt 66% no tiem ir divi, trīs un pat vairāk tālrāžu uz vienu mājsaimniecību. Arī televīzijas kanālu reitingu statistika liecina, ka televīzija bija un paliek spēcīgākais informācijas avots. „Cilvēki televīziju skatījās un turpina skatīties, spītējot straujajai tehnoloģiju attīstībai, tādēļ esam pārliecināti, ka jaunais pakalpojums gūs plašu galvaspilsētas iedzīvotāju atsaucību. Kā liecina mūsu pieredze, tad Ādažos, Rēzeknē un Ludzā, kur šis pakalpojums tika palaists ātrāk, pieprasījums aug. Turklāt jāņem vērā arī nozares sezonalitātes raksturs – rudens un ziemas mēnešos pieprasījums pēc televīzijas pakalpojumiem parasti aug.”

Ja pirms 10 gadiem cilvēki skatījās analogo televīziju, tad tagad pārliecinošs vairākums izvēlējies digitālās televīzijas pieslēgumu. Kā liecina statistika, tad kopš 2008. gada digitālās televīzijas izplatība ir ļoti strauji augusi, vēl pirms četriem gadiem to izmantoja 10% mājsaimniecību valstī, bet tagad šis skaitlis izaudzis līdz 66%.

„Tā arī ir būtiskākā atšķirība, kas, jāteic, ieviesusi pārmaiņas arī cilvēku skatīšanās paradumos. Galvenokārt tādēļ, ka televīzijas tehnoloģijas šo gadu laikā ir strauji attīstījušās, un digitālās televīzijas platforma ļauj attīstīt interaktīvus pakalpojumus, kas padara mūsu ikdienu daudz ērtāku. Cilvēki vairs nav piesieti televīzijas programmai, nav nepieciešams būt mājās tieši tad, kad TV pārraida iecienītāko filmu vai seriālu. Vēlies noskatīties ziņas, kas beidzās pirms stundas? Nav problēmu, atver TV arhīvu un izvēlies, kādus raidījumus vien sirds kāro. Skatītāji aizvien vairāk izmanto interaktīvās televīzijas priekšrocības, populārākās no tām ir, piemēram, valodu maiņa, elektroniskā programma, ieraksta funkcija, kā arī TV arhīvs,” skaidro A.Zeļonka.

Ar IZZI interaktīvo TV ir pieejami vairāk nekā 120 populārākie TV kanāli ar visaugstāko attēla un skaņas kvalitāti, tai skaitā plašākais HD un 3D kanālu klāsts, un virkne papildu funkciju.

TV pauze ir interaktīva digitālās televīzijas funkcija, kas nodrošina interesējošā raidījuma skatīšanos ar laika nobīdi. Klients var nospiest uz pults taustiņu pauze un vēlāk turpināt skatīties iesākto raidījumu no tās vietas, kur apstājies. Savukārt aktivizējot TV ieraksta funkciju, iespējams ierakstīt interesējošo raidījumu un noskatīties to vēlāk. Turklāt, ja paralēli vienam raidījumam citā kanālā rāda interesantu filmu, arī to var ierakstīt un noskatīties vēlāk. Grāmatzīme ļauj turpināt skatīties iesākto video nomas filmu vai ierakstīto TV raidījumu no tās vietas, kur klients to pārtrauca skatīties iepriekšējā reizē. Atgādinājums ļauj atzīmēt interesējošus raidījumus, filmas, seriālus TV programmā un, pienākot raidījuma sākumam, uz TV ekrāna parādīsies atgādinājums. Videonoma dod iespēju nomāt filmas, patīt tās uz priekšu, apstādināt un atsākt skatīties no vietas, kur palikāt. Pārraižu arhīvs ļauj skatīties populārākos kanālus un pārraides, kas demonstrētas pēdējo septiņu dienu laikā, sniedzot iespēju apstādināt, pārtīt uz priekšu reklāmas vai atkārtot aizkustinošākos mirkļus. Izmantojot Ierakstu plānotāju, cilvēks var ērti ieplānot raidījuma ierakstu septiņas dienas pirms raidījuma sākuma uz personīgā datu nesēja.

Tāpat jaunais pakalpojums nodrošina tādas iespējas, kā TV gidu, kas ir ērti pārlūkojama TV programma televizorā un dod iespēju iepazīties arī ar raidījumu un filmu anotācijām, TV skatītājs var aplūkot arī aktuālākos Latvijas Bankas valūtas kursus un laika ziņas, nomainīt kanālu valodu (ja kanāls atbalsta šādu iespēju), kā arī vecāki var nobloķēt kanālus, ko nevēlas, lai skatītu bērni.

Interaktīvā televīzija jau no šī gada sākumā pieejama arī Ādažos, Rēzeknē un Ludzā.

Kategorija: TECH
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply