National Geographic: Latvijas iedzīvotāji dod priekšroku vēsturei un zinātnei, igauņi – raidījumiem par dabu

Kanālā National Geographic skatītākais raidījums septembrī Latvijā bija Baltijas jūras noslēpumi, kopumā tā pirmizrādi vēroja aptuveni 40 tūkstoši cilvēku. Tikmēr Igaunijā skatītākais raidījums bija Empire: Divu torņu stāsts, liecina TNS dati.

Kopumā, salīdzinot Latvijas un Igaunijas National Geographic septembrī skatītāko raidījumu TOP10, var redzēt, ka mūsu valsts iedzīvotāji dod priekšroku pārraidēm par vēsturi un zinātni, bet igauņi – par dabu.

Tā, piemēram, Igaunijā starp desmit skatītākajiem National Geographic raidījumiem seši ir par dabu un savvaļas dzīvniekiem – Anakonda: Čūsku pavēlniece, Milzu astoņkāja meklējumos, Lieliskie tunči, Bolivudas leopardi, Lauvenes izglābtais u.c.

Tostarp Latvijā skaitītāko raidījumu vidū ir Noziegumu laboratorija, Uz Zemes kodolu, Māksla lidot, Dzīve uz Marsa, Sekundes līdz katastrofai, Hitlera zudušais kaujas kuģis un citi.

„Televīzijas skatītājiem nav svarīgs tikai TV kanālu skaits, bet gan augstvērtīgs un viņu interesēm atbilstošs saturs. Lattelecom televīzijas skatītāju paradumi liecina, ka populārzinātniskā jeb dokumentālā žanra kanāli vienmēr bijuši vieni no iecienītākajiem. Pēc kanāla National Geographic skatīšanās statistikas datiem redzam, ka skatītājus visvairāk interesē izzinoši-izklaidējoši raidījumi un raidījumi par dažādu notikumu izmeklēšanu un noslēpumu atklāšanu. Tai pat laikā savu popularitāti nav zaudējuši arī raidījumi par dabu un dzīvniekiem, kurus joprojām skatās liela daļa Lattelecom TV skatītāju,” skaidro Inga Alika, Lattelecom Televīzijas biznesa daļas direktore.

Kanāla popularitāte Latvijā palielinās

Kopumā kanāls National Geographic Latvijā demonstrē arī pozitīvus skatītāju datus – palielinājusies gan sasniegtā auditorija, gan kanāla reitingi, gan tirgus daļa, kā arī vidējais minūšu skaits, ko cilvēki dienā pavada skatoties kanālu.

„Vidējais minūšu skaits, ko cilvēki pavada skatoties National Geographic kanālu septembrī, salīdzinot ar augustu, ir palielinājies par aptuveni 11%. Tas nozīmē, ka kanāla saturs un raidījumi spēj gan ieinteresēt, gan noturēt skatītāja uzmanību. Turklāt kanāla sasniegtā auditorija septembrī ir palielinājusies par aptuveni 2,4% un septembrī esam sasnieguši šogad pagaidām augstāko reitingu rādītāju,” skaidro Ilze Buna, FOX International Channels Latvija Mārketinga un pārdošanas vadītāja.

FOX International Channels Latvijā piedāvā trīs lokalizētus kanālus – FOX, FOX Life un National Geographic. Tas nozīmē, ka digitālās televīzijas klientiem šo kanālu pārraides ir pieejamas ar subtitriem latviešu un krievu valodā, kā arī kanālos iespējams izvietot Latvijas tirgum atbilstošas reklāmas.

Latvijā kanāls FOX pieejams pie tādiem televīzijas operatoriem kā Lattelecom, Baltcom, Izzi, Livas un Latnet TV.

Kategorija: Atpūta
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply