Atjaunots senais Majoru stacijas pulkstenis

2012. gada 24. oktobrī Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcijā pēc restaurācijas atgriezies divpusējais stacijas pulkstenis, kurš kādreiz greznoja Majoru stacijas ēkas fasādi.

Pulkstenis izgatavots 19. gadsimtā otrajā pusē – 20.gadsimta sākumā uzņēmumā «Ф.Винтер в С.-Петербурге» (Fridriha Vintera pulksteņu darbnīcā Sanktpēterburgā).

Majoru stacijā tas uzstādīts pēc Pirmā pasaules kara. Noņemts no jau nojaukšanai paredzētās vecās Majoru stacijas ēkas, 1993.gadā pateicoties Jāņa Račko un Jāzepa Vētras iniciatīvai, pulkstenis tika pārvests uz Jelgavu, kur to uzstādīja dzelzceļa muzeja ēkā Stacijas ielā 3. Ar divām ārējām ciparnīcām pulkstenis vēsta laiku garāmejošajiem un braucošajiem jelgavniekiem. Iekšējā ciparnīca kopā ar pašu pulksteņa mehānismu ir izvietota Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja signalizācijas un sakaru ekspozīcijas telpā.

Muzeja darbinieki katru trešdienu un sestdienu pulksteni uzvelk.

Šī gada septembrī Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs sadarbībā ar SIA Laika stils un SIA AS serviss uzsāka abu fasādes ciparnīcu un to ietvara restaurāciju. Uzņēmumi veica ievadmehānisma, ciparnīcas un rādītāju restaurāciju, kā arī pulksteņa karkasa restaurāciju.

Abas ciparnīcas ir atguvušas 19.-20. gadsimta mijā stacijas pulksteņiem raksturīgos romiešu skaitļu simbolus.

Kategorija: Sabiedrība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply