LDz izveidojis datorspēli par drošību

Lai izglītotu bērnus un pieaugušos par pareizu dzelzceļa sliežu šķērsošanu un drošības noteikumu ievērošanu uz dzelzceļa, VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) portālā draugiem.lv ir izveidojis interaktīvu spēli Vilciena vadītājs, kas ļauj ikvienam iejusties mašīnista lomā un mēģināt apturēt vilcienu pirms neuzmanīgiem gājējiem.

LDz prezidents Uģis Magonis: „Nākamnedēļ skolās sāksies brīvlaiks, un bērni pavadīs vairāk laika ārpus telpām. Lai atgādinātu bērniem un viņu vecākiem par piesardzību un drošību dzelzceļa tuvumā, esam izveidojuši speciālu spēli sadarbībā ar Latvijā populāro portālu draugiem.lv, lai ar spēles palīdzību pievērst bērnu, jauniešu un pieaugušo uzmanību bīstamajām situācijām, ar kurām ik dienas saskaras katrs vilciena vadītājs.”

LDz bērnu drošības izglītības speciāliste Māra Baumane: „Aicinām iejusties vilciena vadītāja lomā un izspēlēt šo spēli līdz beigām, lai pārliecinātos, ka vilcienu nav iespējams uzreiz apturēt, tiklīdz uz sliedēm pamanīts šķērslis. Vēlams, lai bērni spēli izspēlētu kopā ar vecākiem vai skolotājiem, kas varētu paskaidrot bīstamās situācijas un pamācīt, kā tās novērst.”

Šogad deviņos mēnešos Latvijā uz dzelzceļa notikuši 20 negadījumi, 15 no tiem – ar letālu iznākumu.

Visbiežāk sastopamie negadījumu iemesli ir dzelzceļa sliežu šķērsošanu tam neparedzētās vietās, dzelzceļa pārbrauktuvju šķērsošana pie aizliedzošā signāla, pārvietošanās pa sliežu ceļu, kā arī cieši blakus tam. Negadījumu skaitu palielina skaļas mūzikas klausīšanās, izmantojot austiņas.

Neuzmanība ir viens no galvenajiem smagu traumu un bojāejas cēloņiem uz dzelzceļa, tāpēc esiet piesardzīgi dzelzceļa tuvumā!

Spēle Vilciena vadītājs no 25.oktobra pieejama Latvijas dzelzceļš lapā sociālajā tīklā draugiem.lv, saitē: http://www.draugiem.lv/ldz/.

Kategorija: TECH
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply