Lielie Latvijas mobilo pakalpojumu sniedzēji mērķtiecīgi kaitē mazo operatoru komercdarbībai

Divi lielie Latvijas mobilo sakaru operatori izmanto negodīgas komercprakses principus un uzliek milzīgus starpsavienojumu uzcenojumus fiksētajiem zvaniem uz mazo operatoru tīkliem, tādējādi izslēdzot mazos tirgus spēlētājus no tirgus un radot bažas, ka nākotnē tiks pārtrauktas investīcijas nozarē.

Šā gada 1.martā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK), balstoties uz Eiropas Savienības (ES) regulām, Latvijas operatoriem lika samazināt starpsavienojuma cenas vairākas reizes, lai pakalpojumu lietotāji iegūtu izdevīgākus tarifus. Taču nepagāja ne seši mēneši, kā divi operatori – Bite Latvija un Tele2 – sāka izmantot šo situāciju, lai pilnībā izslēgtu mazos operatorus no tirgus.

Šobrīd Bite Latvija saviem klientiem ir uzlikusi vairāk nekā 800% uzcenojumu zvaniem uz visiem fiksētajiem tīkliem, izņemot Lattelecom, savukārt Tele2 ir uzlikusi 1500% lielu uzcenojumu zvaniem uz fiksēto operatoru tīkliem. Tādējādi ir panākts pilnīgi pretējs efekts, kādu vēlējās panākt SPRK ar martā pieņemto lēmumu – ir būtiski samazināti fiksēto operatoru ieņēmumi no komercdarbības un patērētāji ir ieguvuši vairākkārtīgu tarifu palielinājumu.

„Lielākā daļa telekomunikāciju pakalpojumu sniedzēja Triatel klientu ir uzņēmēji, kas tieši sniedz Latvijas ekonomikai būtisku pienesumu, taču pašlaik lielākie operatori, uzliekot tiem papildu slogu ar jaunajiem tarifiem, kaitē arī to darbībai,” uzsver Triatel valdes priekšsēdētājs Raimonds Peļņa, uzsvērdams, ka lielie operatori mērķtiecīgi kaitē mazāku tirgus spēlētāju komercdarbībai un grauj godīgu konkurenci tirgū. „Ļoti cerams, ka atbildīgās iestādes tuvākajā laikā sakārtos šo jautājumu. Pretējā gadījumā tiks pilnībā pārtrauktas investīcijas šajā nozarē.”

Kopš stājušies spēkā jaunie Bite Latvija un Tele2 starpsavienojuma tarifi, saņemto fiksēto zvanu skaits, piemēram, no Bite Latvija uz Triatel, ir samazinājies no 3% līdz 0,3%, kas ir ievērojams kritums.

Šonedēļ Triatel vērsīsies pie atbildīgajām institūcijām un cer, ka šī lieta tiks izskatīta un izskausta negodīgas konkurences prakse telekomunikāciju tirgū.

Kategorija: TECH
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply