VID aiztur automašīnu ar puskilogramu metamfetamīna un dažādiem aukstajiem ieročiem

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Muitas kriminālpārvaldes amatpersonas, veicot riska informācijas pārbaudi, naktī uz 2012.gada 21.oktobri uz Rīgas apvedceļa pie Rīgas hidroelektrostacijas apturēja VW Passat markas automašīnu, kuru vadīja 1981.gadā dzimis Latvijas Republikas iedzīvotājs. Automašīnā tika atklāts puskilograms sevišķi bīstamas narkotiskās vielas – metamfetamīna, kā arī dažādi aukstie ieroči un lietotas šļirces. Pret personu uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 253.1 panta 3.daļu un persona apcietināta.

Pamatojoties uz riska informāciju, naktī uz 2012.gada 21.oktobri VID Muitas kriminālpārvaldes amatpersonas uz Rīgas apvedceļa pie Rīgas hidroelektrostacijas pārbaudes veikšanai apturēja kādu VW Passat markas automašīnu, ko vadīja 1981.gadā dzimis Latvijas Republikas iedzīvotājs. Atbildot uz VID muitas amatpersonu jautājumu, vai automašīnā atrodas aizliegtas vielas, autovadītājs atbildēja apstiprinoši.

Automašīna tika nogādāta Rīgas Brīvostas muitas kontroles punktā fiziskās kontroles veikšanai. Pārbaudes laikā zem autovadītāja sēdekļa, saulessargā un vēl citviet tika atrasti kopumā pieci polietilēna saiņi ar pulverveida vielu. Saskaņā ar primārās ekspertīzes datiem saiņos esošā viela ir metamfetamīns ar kopējo svaru 506,946 grami. Pēc VID muitas amatpersonu aplēsēm, atrastās narkotiskās vielas cena „melnajā tirgū” varētu būt apmēram 5070 lati un, visticamāk, to bija paredzēts realizēt Latvijā.

Automašīnā tika atrasti ne tikai saiņi ar amfetamīnu, bet arī dažāda veida aukstie ieroči – naži, nunčāgi, paštaisīta mačete, kā arī ieroču munīcija (medību patronas), lauznis, āmurs, cirvis, beisbola nūja un lietotas šļirces. VID Muitas kriminālpārvaldes amatpersonu profesionalitāte, veicot operatīvu minētās personas aizturēšanu, ļāva izvairīties no nopietnas sadursmes un auksto ieroču izmantošanas.

Tajā pašā dienā, 2012.gada 21.oktobrī, minētā persona tika aizturēta un vakar, 2012.gada 22.oktobrī, Rīgas Ziemeļu rajona tiesa piemēroja personai drošības līdzekli – apcietinājumu. Pret personu ir uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 253.1 panta 3.daļu par narkotisko vai psihotropu vielu nelegālu iegādāšanos, glabāšanu un pārvadāšanu ar mērķi to realizēt.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Kategorija: Kriminālziņas
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply