BALTA aicina autovadītājus laikus sagatavot spēkratus ziemai

No oktobra autovadītāji savus spēkratus var sākt aprīkot ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas sezonā. Tāpēc Latvijā lielākais apdrošinātājs BALTA (RSA Grupa) aicina autovadītājus laikus parūpēties par sava transportlīdzekļa riepu nomaiņu, kā arī veikt citus sagatavošanās darbus, lai aukstāki laika apstākļi šoferīšus nepārsteigtu nesagatavotus.

2011.gada rudens sezonā BALTA saņēma 2690 KASKO atlīdzību pieteikumus. 30% gadījumu tie bija saistīti ar ceļu satiksmes negadījumu izraisītajām sekām. Otrs biežākais KASKO atlīdzību pietikumu iemesls bija uzbraukšana uz dažādiem šķēršļiem. Ņemot vērā, ka 2011.gadā Latvijā ziema iestājās salīdzinoši vēlu, rudens sezonā autovadītāji saskārās arī ar vasarai tipiskiem automašīnu bojājumiem, ko radīja krītoši priekšmeti, piemēram, akmens ielidošana priekšējā vējstiklā.

„Autovadītājiem savi spēkrati ziemas sezonai jāsagatavo jau laikus. BALTA pieredze rāda, ka bieži laicīga nesagatavošanās ziemas sezonai autovadītājiem var izmaksāt prāvu naudas summu, piemēram, nenomainīts dzesēšanas šķidrums automašīnas radiatorā var radīt materiālos zaudējumus pat vairāk nekā 100 latu apmērā. Taču dzesēšanas šķidruma savlaicīga maiņa izmaksā vien aptuveni piecus latus. Lai būtu garantēti par sava auto sagatavošanu jaunai sezonai, vērtīgāk un drošāk to būtu uzticēt autoservisu speciālistiem,” norāda apdrošinātāja BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Lai autovadītājiem būtu iespēja labāk sagatavoties gaidāmajiem laika apstākļiem, BALTA un „Drošas Braukšanas Skolas” eksperti sniedz padomus, kā parūpēties par saviem spēkratiem jau tagad. „Kā zināms, autovadītājiem sagatavošanās ziemas sezonai un aukstākiem laika apstākļiem nenozīmē tikai riepu nomaiņu. Uzmanība jāpievērš vēl daudzām detaļām – ne vien transporta līdzekļa tehniskai sagatavošanai, bet arī atbilstošai braukšanai,” skaidro „Drošas Braukšanas Skolas” pārstāvis Artūrs Priednieks.

Ieteikumi autovadītājiem auto sagatavošanai ziemas sezonai:

• Pārliecinieties, ka automašīna ir labā tehniskajā kārtībā. Savlaicīgi pārbaudiet un nomainiet ziemas riepas, pārbaudiet motora eļļu, bremžu šķidrumu, akumulatora stāvokli. Laikus jāsāk lietot ziemas logu mazgāšanas šķidrums, nenāktu par ļaunu nomainīt arī logu tīrītāju slotiņas. Īpašu uzmanību jāpievērš gaismu noregulēšanai, jo strauji tuvojas gada tumšākais periods.

• Autovadītājiem jāpārliecinās vai automašīnas priekšējais vējstikls nav bojāts un saskrāpēts. Ja tomēr ir bojājumi stiklā, tad jāgriežas autoservisā, lai tos novērstu. Turklāt laicīgi gatavojoties ziemas sezonai, iesakām automašīnas priekšējam stiklam uzklāt repelenta pārklājumu. Šis ūdensnecaurlaidīgais pārklājums lietainā rudens laikā nodrošinās ūdens neuzkrāšanos uz vējstikla, kā arī dzidrinās skatu caur logu.

• Braucot rudens un ziemas sākumam atbilstošos apstākļos, vissvarīgākais ir izvēlēties drošu ātrumu – atbilstošu savai pieredzei, automobiļa tehniskajām iespējām, ceļa segumam un laika apstākļiem. Nepiemirstiet, ka, pasliktinoties saķeres apstākļiem, manevrēšanas iespējas samazinās. Jāņem vērā, ka uz slapja un slidena seguma (it īpaši rudenī tās ir sakritušas koku lapas, dubļi) bremzēšanas ceļš ievērojami pagarinās. Ātrums ir jāsamazina savlaicīgi.

• Nepiemērotas distances izvēle ir viens no biežākajiem satiksmes negadījumu iemesliem, tāpēc īpaši gada tumšajā laikā rudenī un ziemā galvenais ir izvēlēties tādu distanci, lai saglabātu kontroli pār spēkratu. Atceries – jo lielāka distance, jo atliek vairāk laika, lai reaģētu.

Kategorija: Transports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply