„Maxima Latvija” atzīta par Latvijas 10. vērtīgāko uzņēmumu

Trešdien, 17. oktobrī prezentētajā „Latvijas vērtīgāko uzņēmumu Top 101” „Maxima Latvija” kā vienīgais lielveikalu tīkls iekļuvis vērtīgāko uzņēmumu desmitniekā. Uzņēmuma biznesa vērtība novērtēta 174,07 miljonu latu vērtībā, kas ļauj tam ieņemt augsto desmito vietu, gada laikā pakāpjoties par piecām vietām no pērn iegūtās 15. vietas. Līdz ar šo atzinību „Maxima Latvija” turpina gūt panākumus Latvijas uzņēmumu topos – vēl septembrī „Maxima” ieguva piektā mīlētākā zīmola apbalvojumu Baltijas mīlētāko zīmolu topā.

„Esam gandarīti jau tradicionāli stabili atrasties Latvijas vērtīgāko uzņēmumu topa augšgalā,” atzīst „Maxima Latvija” vadītājs Gintars Jasinsks (Gintaras Jasinskas). „Ņemot vērā arvien pieaugošo konkurenci tirgū, uzskatām, ka desmitā vieta šajā topā un kāpiens par piecām vietām, salīdzinot ar pagājušā gada topu, ir augsts sasniegums, parādot, ka esam uzņēmuši pareizo virzienu savai darbībai Latvijā.”

Veidojot „Top 101” sarakstu, kas publicēts žurnālā „Kapitāls”, tika analizēti un vērtēti 600 Latvijas uzņēmumi ar lielāko rentabilitāti un apgrozījumu. Uzņēmumu sākotnējo atlasi veica SIA „Lursoft”, savukārt detalizētu finanšu un pārvaldības analīzi veica „Prudentia” un „NASDAQ OMX Riga” speciālisti. Lai iespējami labāk atspoguļotu uzņēmumu aktuālo biznesa vērtību attiecīgajās nozarēs, ņemts vērā līdzīgu Eiropas publisko uzņēmumu izaugsmes potenciāla un riska profila novērtējums. Papildus finanšu rādītājiem tika analizēts arī biznesa modeļa caurspīdīgums un pārvaldības riski. Par vērtīgāko uzņēmumu Latvijā jau ceturto gadu pēc kārtas tika atzīts „Latvenergo”.

Kategorija: Tirdzniecība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply