Lursoft: Pērn vidējais Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu apgrozījums sasniedzis 312,959 tūkst. Ls

Kā liecina Lursoft rīcībā esošā informācija, patlaban Latvijā ir 19 575 uzņēmumi, kuri aizvadītajā gadā strādājuši ar apgrozījumu, kurš ir robežās no 70 tūkst. Ls līdz 1,4 milj. Ls, līdz ar to atbilst mazā vai vidējā uzņēmuma statusam. No tiem 12 911 jeb 65,96% reģistrēti Latvijas lielākajās pilsētās, savukārt vairāk nekā puse no visiem mazajiem un vidējiem Latvijas uzņēmumiem reģistrēti Rīgā. Vidējais mazo un vidējo uzņēmumu vecums Latvijā ir 10 gadi.

Aizvadītajā gadā vidējais Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu apgrozījums bijis 312,959 tūkst. Ls, savukārt vidējie zaudējumi pēc nodokļiem sastādījuši 9,466 tūkst.Ls.

Salīdzinot Latvijas lielākajās pilsētās un novados reģistrēto uzņēmumu finanšu rādītājus aizvadītajā gadā, redzams, ka to vidējais apgrozījums ir līdzīgs, proti, novados reģistrētie mazie un vidējie uzņēmumi pērn apgrozījuši katrs vidēji 307,60 tūkst. Ls, savukārt pilsētās reģistrētie – 315,73 tūkst. Ls. Būtiskas atšķirības veidojas, analizējot peļņas/zaudējumu rādītājus – ja novados reģistrēto uzņēmumu vidējā peļņa pagājušajā gadā bijusi līdzvērtīga 11,59 tūkst. Ls, tad pilsētās reģistrētie, neskatoties uz augstāko apgrozījumu, pērn strādājuši vidēji ar 20,33 tūkst. Ls lieliem zaudējumiem. …

Pētījumā ir apkopota informācija par maziem un vidējiem uzņēmumiem Latvijā – uzņēmumu finansiālais stāvoklis laika posmā no 2007. gada līdz 2011. gadam, populārākās un pelnošākās nozares, kā arī vissmagākos zaudējumus cietušās nozares pēdējo piecu gadu laikā.

Lufsoft pētījums (pdf)

Kategorija: Bizness
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply