Ienākošā tūrisma kompāniju un restorānu pārstāvji tiekas kontaktbiržā Rīgā

16.oktobrī Rīgā, viesnīcā Avalon Hotel notika pirmā Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja (RTAB) projektā “Gaumīgi garšīgā galvaspilsēta – Rīga” organizētā ienākošā tūrisma kompāniju un restorānu pārstāvju kontaktbirža. Tās mērķis ir veicināt gastronomijas tūrisma attīstību Rīgā un nodrošināt šī gada pavasarī sāktā projekta pēctecību. Kontaktbiržā piedalījās 22 Latvijas ienākošā tūrisma kompānijas un 37 Rīgas, Jūrmalas, Cēsu un Rēzeknes restorānu pārstāvji.

“Kontaktbiržas organizēšana ir loģisks solis, lai sekmētu gastronomiskā tūrisma attīstību Rīgā un Latvijā. Tās dalībnieki dalās ar informāciju, apmainās ar idejām un savstarpēji iedvesmojas, lai radītu jaunus tūrisma produktus un piedāvājumus. Jo vērtīgāki un dažādāki mums tie ir, jo vairāk varam šos produktus un pakalpojumus popularizēt ārvalstīs. Atsaucoties kontakbiržas viesu interesei, turpmāk to rīkosim katru gadu,” piebilst Vita Jermoloviča, RTAB valdes locekle.

Pasākumā restorānu un tūroperatoru pārstāvji apsprieda ienākošā tūrisma produktu un piedāvājumu izstrādē būtiskus jautājumus: restorānu piedāvājumi korporatīvo pasākumu organizēšanai, īpašie piedāvājumi grupām, tostarp arī meistarklases un pavāru šovi, īpašie ēdienu un dzērienu piedāvājumi. Tika apspriesta arī cita tūrisma nozares pārstāvjiem noderīga informācija, uzrunājot potenciālos Rīgas viesus.

Kontaktbiržā piedalījās pārstāvji no šādām tūrisma aģentūrām: 365 Brīvdienas, airBaltic Travel/Baltic Miles, Ansbergs Travel, Averoja, Baltic eVentTour, FTB Latvia, Goal Events, Laimture, Con-Ex Latvia Tours group, Meeting Tour Travel & SPA Consultants, Rixtravel Company, Milagro Travel, VIA Baltic Ltd., Via Hansa Tours, Baltijas Ceļojumu Grupa (BTG), Riga Out There, Carlson Wagonlit Travel, Rīgas Tūrisma Aģentūra (RTA), 3K Management, Experss Baltic, Kandagar Tour, Panbaltica Latvija.

Pārstāvēti bija tādi Rīgas restorāni kā Bibliotēka Nr. 1, 3 pavāru restorāns “Tam labam būs augt!”, Kitchen, HOT’E, B bārs, Balzāmbārs, Burkāns, Neiburgs, Le Dome, Ambiente, Cotton, Zilā Govs, 4Rooms, Livonija, Zvejnieka Dēls, Queens, Avalons, Tinto, Elements, Esplanāde, C.U.T., Piramīda, Panorāma, Fazenda, Desiderta, Gardenia, Ostas Skati, Čarlstons, Umani, Melnā Kaķa Mājas Restorāns, Kaļķu vārti un vīna bārs Garage. Piedalījās arī pārstāvji no citu Latvijas pilsētu restorāniem – Hotel Jurmala Spa, Orizzonte un Neptūns no Jūrmalas, Alexis no Cēsīm un Rozalija no Rēzeknes.

RTAB sadarbībā ar Rīgas restorānu un kafejnīcu šefpavāriem izstrādātais gastronomiskā tūrisma veicināšanas projekts “Gaumīgi garšīgā galvaspilsēta – Rīga” tika sākts šī gada martā, lai iepazīstinātu vietējos iedzīvotāju un ārvalstu viesus ar Latvijas produktu izmantošanu izcilu ēdienu pagatavošanā. 2013.gadā RTAB sadarbībā ar Latvijas pavāru klubu un Rīgas restorāniem un kafejnīcām turpinās popularizēt Rīgu kā gaumīgi garšīgo galvaspilsētu gan ārvalstīs, gan Latvijā.

Kategorija: Tūrisms
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply