Latvijas spēcīgākais vīrs Dainis Zāģeris izcīna trešo vietu Arnold Amateur Europe sacensībās Madridē

Šī gada „Siltums Jums Latvijas Spēkavīru čempionāta 2012” uzvarētājs Dainis Zāģeris no 12-14. oktobrim piedalījās Arnold Amateur Europe sacensībās Spānijā un ieguva godpilno trešo vietu.

Sacensībās piedalījās desmit atlēti no Ukrainas, Spānijas, Uzbekistānas, Portugāles un citām valstīm. Katram bija jāveic 5 vingrinājumi.

Pirmā bija fermera pastaiga – 150 kg smagi koferi jānones 25 metrus. Dainis Zāģeris izcīnīja ceturto vietu. Nākamajā vingrinājumā sešas reizes bija jāpārveļ 400 kg smaga riepa, šeit mūsu spēkavīrs bija pirmais. Pēc diviem vingrinājumiem mūsu atlētam otrā dalītā vieta ar ukrainas pārstāvi Oleksandru Lashynu. Trešais vingrinājums bija nēši (270 kg), kā atzina Dainis, tik neparocīgu ierīci viņš nekad nebija nesis, un tas atspoguļoja arī rezultātu, viņam piektā vieta. Ķegā (300 kg smaguma celšana no zemes), mūsu čempions palika otrais, zaudējot vien pašam īsākajam atlētam (šajā vingrinājumā mazais augums ir priekšrocība) – polim Sackam. Pirms pēdējā vingrinājuma atlēti sarindojās šādi – pirmais ar 34 punktiem igaunis Markus Manniks, otro un trešo vietu dalīja mūsu Dainis Zāģeris un ukrainis Oleksandrs Lashyns (32 punkti). Pēdējais vingrinājums bija 16 tonnas smagas mašīnas vilkšana. Dainis šajā vingrinājumā piekāpās vien igaunim Mannikam (38.03 s) un ukrainim Lashynam (40.16 s), ierindojoties trešajā vietā ar rezultātu 42.56 s.. Kopvērtējumā, atpaliekot tikai par vienu punktu, Dainis Zāģeris (40 p.) ierindojās trešajā vietā. Par sacensību uzvarētāju kļuva igaunis Markus Manniks (44 punkti), bet otrais Oleksandrs Lashyns (41 punkti).

Pēc sacensībām Dainis Zāģeris atzina, ka rezultāts noteikti būtu bijis citādāks, ja būtu labāks veicies nēšos.

Tagad Dainim priekšā atpūta: „ Trenažieru zāli noteikti neapmeklēšu pāris nedēļas”, tā saka Dainis Zāģeris, kuram esot daži piedāvājumi startēt vēl šogad, bet gribas arī atpūsties, lai sagatavotos jau nākamajai Spēkavīru sezonai.

Kategorija: Sports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply