Cilvēks dosies pirmajā misijā uz Marsu 2031. gadā

Daudzi cilvēki paredz to, ka 2015. gadā sāksies globālā depresija, kas ieilgs, bet neskatoties uz to, cilvēce veiks arī daudzus ievērojamus atklājumus un turpinās attīstīties. Piemēram, tehnoloģiju attīstība tuvākajos dažos desmitos gadu notiks tik strauji, ka iecere doties ekspedīcijā uz Marsu var piepildīties jau aptuveni 2031. gadā. Protams, ka visi nākotnes pareģojumi var nebūt precīzi, bet daļa no tiem var arī piepildīties, apgalvoja Reinis Zitmanis sarunā ar Eduardu Švānu un Gustavu Terzenu , trešdien Rīga Radio notikušajā raidījumā Tehnoloģiju parks.

Ierodoties uz raidījumu Rīga Radio studijā, Reinis Zitmanis bija sagatavojis nelielu nākotnes tehnoloģiju apskatu par to, kas mūs sagaida nākamajos 20-30 gados. Viņš minēja to, ka tuvākajos pāris desmitos gadu pasaule piedzīvos lielas pārmaiņas, kas skars gan informāciju tehnoloģijas, gan arī ietekmēs cilvēku dzīves līmeni. Piemēram, 2015. gadā pirmais tūrists varēs doties apskatīt Mēnesi, tas gan nebūs lēts prieks, bet tas būs iespējams. Turpretim 2017. gadā sāks izzust avīzes, jo attīstīsies e-papīru tehnoloģija, kas nodrošinās iespēju uz viena e-papīra izlasīt visas cilvēkiem interesējošās avīzes un žurnālus, kā arī apskatīt citus jaunus medijus.

Reinis Zitmanis arī piebilda to, ka smags periods ir sagaidāms laikā no 2020. gada līdz 2035. gadam, kad pasauli pārņems globāla enerģijas krīze, kas radīs bezdarbu un, ņemot vērā to, ka līdz 2030. gadam pasaules iedzīvotāju skaits pieaugs līdz 10 miljardiem, elektoenerģijas krīzi pavadīs arī bezdarba vilnis un pārtikas trūkums. Tomēr arī tas nekavēs tehnoloģiju attīstību, jo, tiek lēsts, ka pirmais cilvēka inteliģenci imitējošais dators tiks izgudrots tieši laika posmā no 2026. gada līdz 2028. gadam, bet mākslīgais intelekts Zemes iedzīvotājiem būs ierasta parādība jau 2030. gadā, kad tas būs mums visapkārt pielietots tikpat kā visu tehnoloģiju izveidē, ko mēs pielietosim ikdienā.

Kategorija: TECH
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply