Zināms „Gada jaunais autovadītājs 2012”

Pagājušās nedēļas nogalē, 2012.gada 13.oktobrī, Biķernieku kompleksās sporta bāzes (BKSB) trasē pulcējās Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un raidījuma „Zebra” rīkotā konkursa „Gada jaunais autovadītājs 2012” finālisti, lai pierādītu savu auto vadīšanas prasmi un zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem.

Titulu „Gada jaunais autovadītājs 2012” izcīnīja puisis no Birzgales – Ķeguma Komercnovirziena vidusskolas 12.klases skolnieks Jānis Martinovs. 0,5 sekundes no uzvarētāja atpalika 2.vietas ieguvējs, Vaiņodes vidusskolas 12.klases skolnieks Rolands Mozrims, savukārt rīdzinieks, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 11.klases skolnieks Dāvis Čeže ieguva godpilno 3.vietu. Uzvarētājs, tāpat kā drosmīgā Superfināla (labākie desmit) dalībniece Laura Romanova, tika pie jauniem velosipēdiem no veikala „XSports” un piemiņas veltēm. Cīņa par 1.vietu izvērtās īpaši spraiga, diviem labākajiem dalībniekiem izcīnot vienādu punktu skaitu. Uzvarētāja likteni izšķīra par 0,5 sekundēm labāks apļa laiks braucienā ar kartingu. Atšķirībā no citiem gadiem, šoreiz saņēmušas drosmi piedalīties bija vairāk meiteņu, vienai no kurām izdevās iekļūt arī Superfināla rindās.

Konkursa finālā piedalījās 30 jaunieši no visas Latvijas. Ceļu uz Rīgu mēroja konkursa dalībnieki no Gulbenes, Viļakas, Kuldīgas, Cēsīm, Daugavpils un citām Latvijas pilsētām. Visi konkursa dalībnieki tika pārbaudīti gan praktiskos braukšanas uzdevumos, gan zināšanās par ceļu satiksmes noteikumiem.

CSDD direktors Andris Lukstiņš: „Šis konkurss ir jaunākais no CSDD izglītības projektiem – tādējādi esam aptvēruši visus skolas vecuma bērnus un jauniešus. Tas ir īpaši svarīgi, jo bieži vien vidusskolas pēdējā klasē jaunieši jau ir ieguvuši autovadītāja apliecību vai grasās to iegūt, tādējādi kļūstot par pilntiesīgiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Un mūsu rūpes ir, lai viņi būtu zinoši un atbildīgi ceļu satiksmes dalībnieki”.

„Šī konkursa mērķis ir sekmēt drošu braukšanas kultūru uz ceļa, kas nozīmē gan spēju veikli un precīzi braukt, gan arī pārzināt noteikumus. Piemēram, puisis, kurš uzrādīja labāko laiku veiklības braucienos, zaudēja iespēju cīnīties par uzvaru, pieļaujot pārāk daudz kļūdu teorētisko jautājumu atbildēs”, stāsta konkursa galvenais tiesnesis Mareks Dombrovskis.

Pēc godam padarīta darba, visi konkursa dalībnieki tika cienāti ar siltu zupu, desmit labākie drifta automašīnās tika vizināti pa BKSB trasi, tikmēr pārējie izmēģināja alkohola reibumu imitējošo briļļu ietekmi uz savu koordināciju, kā arī pārliecinājās par to, cik sarežģīti ir izkļūt no avarējušas automašīnas un kā to izdarīt pareizi un droši.

Konkursu „Gada jaunais autovadītājs” organizē CSDD sadarbībā ar raidījumu „Zebra”. Tas notiek jau trešo gadu un tā ir bezmaksas iespēja jauniešiem vecumā no 16-18 gadiem pierādīt savas topošā autovadītāja prasmes, un zinošu instruktoru uzraudzībā pārbaudīt sevi dažādās situācijās uz ceļa. Kopumā šogad konkursa 1.kārtā piedalījās 578 jaunieši.

Kategorija: Sabiedrība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply