DEAC datu centra aizpildījums šogad pieaudzis par 75%

Eiropas datu centru operators DEAC informē, ka līdz ar uzņēmuma eksporta mērķu izpildi, Baltijā lielākā datu centra „Rīga” aizpildījums šogad pieaudzis par 75%.Tik straujš datu centra aizpildījums uzņēmuma pastāvēšanas vēsturē tiek novērots pirmo reizi.

„Ievērojamo pieaugumu skaidrojam ar savulaik stratēģiski pareizi pieņemtu lēmumu ieguldīt apjomīgas investīcijas modernas un jaudīgas infrastruktūras platformas izveidē. Neskatoties uz noslodzi, esam gatavi krietni dinamiskākam pieaugumam; pašlaik noslogoti ir tikai 50% no kopējās DEAC infrastruktūras, kas nozīmē, ka varam uzņemt pasaules mēroga pieprasījumus,” atklāj Andris Gailītis, DEAC valdes priekšsēdētājs.

Trešā kvartāla ietvaros, klientu vajadzībām uzņēmums izīrējis vairāk kā 400 iekārtu veinības; serverus, datu glabāšanas iekārtas, kā arī tīkla iekārtas. Bez tam, šogad DEAC esošo klientu vidū novēro izteiktu pieprasījuma groza paplašināšanos – klientu nomātajiem serveriem tiek pievienota datu glabāšanas sistēmas ar mērķi izvērst savu privāto „mākoni”.

Lielu pienesumu datu centru aizpildījumā nodrošina DEAC Maskavas pārstāvniecība, DEAC klientu lokam šogad piepulcējot duci jaunu pasūtītāju, tostarp Krievijas vadošo mazumtirdzniecības spēlētāju, kas sava biznesa svarīgākos procesu nodrošināšanu uzticējis DEAC datu centriem. Līdzīgi, gada laikā DEAC plāno atklāt pārstāvniecību Ukrainas galvaspilsētā Kijevā, kur kopš gada sākuma uzņēmums uzsācis aktīvu darbību.

Aktīvs darbs eksporta reģionos pēdējo gadu laikā ļauj DEAC ik gadu kāpināt apgrozījumu turpat par 50%. 2012. gadu uzņēmums plāno noslēgt ar vairāk kā 60% lielu pieaugumu, pārsniedzot 5 miljonu eiro atzīmi.

Tuvāko gadu laikā uzņēmums plāno vairāku jaunu datu centru būvniecību, tostarp, Latvijā, Vācijā, arī Holandē ar ietilpību sākot no 1000 statņiem katrā datu centrā, būtisku esošo centru noslodzes kāpinājumu, kas balstīts uz strauju ārvalstu tirgus apguvi.

Kategorija: TECH
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply