Starptautiskajā putras dienā noskaidrota labākā putras ēdāju ģimene

10. oktobrī, par godu Starptautiskajai putras dienai AS „Rīgas Dzirnavnieks” speciāli organizētās sacensībās noskaidroja „Labākā putras ēdāju ģimene 2012” titula ieguvēju, par kuru tika atzīta Poču ģimene no Rīgas. Savukārt otro un trešo vietu starp labākajiem putras ēdājiem ieguva Orbidānu un Raču ģimenes.

Putras diena pasaulē tiek svinēta jau daudzus gadus, bet Latvijā tā ir samērā jauna tradīcija. Atšķirībā no citiem gadiem, šogad Putras diena tika veltīta ģimenei un jo īpaši bērniem.

Latvijas labāko putras ēdāju ģimeni dažādos sacensību posmos noteica īpaši veidota žūrija, kuras sastāvā bija Vita Baļčunaite, Andis Brēmanis, Anita Berķe, Liene Šomase, Anna Rozīte, Raimonds Bergmanis un Ainārs Ančevskis. Sacensību finālisti tika aicināti sagatavot un demonstrēt savas ģimenes priekšnesumu, degustēt un atšķirt dažādus putru veidus, kā arī piedalīties graudaugu zināšanu un atjautībās viktorīnā.

Sandis Jansons, AS „Rīgas Dzirnavnieks” ģenerāldirektors: „Jau trešo gadu organizējot Putras dienu, vērojam aizvien lielāku iedzīvotāju interesi par graudaugu putrām kā neatņemamu veselīga uztura sastāvdaļu. Tai pat laikā, nesen veiktā uztura ieradumu aptauja liecina, ka ikdienas graudaugu patēriņš iedzīvotāju vidū joprojām nav pietiekams, it īpaši tas ir vērojams ģimenēs, kuru bērnu ēdienkartē bieži tiek lietoti dažādi našķi. Tāpēc ar Putras dienu aktivitāšu starpniecību šogad aicinām vecākus pievērst lielāku uzmanību bērnu uzturam.”

Graudaugu pārslas nodrošina nepieciešamo enerģiju
Kā atzīst uztura speciālisti, tieši brokastis ir vislabākā ēdienreize, kad skolas vecuma bērnam uzņemt nepieciešamo enerģiju. Ja dienas pirmajā ēdienreizē ir ēsta pilngraudu putra vai muslis, enerģija un sāta sajūta organismā tiks nodrošināta stundām ilgi. Turklāt brokastis paēduša bērna apetīte arī ap pusdienām būs mērenāka, kas savukārt neveicinās kāri pēc našķiem vai saldinātiem dzērieniem. Vecākiem jāņem vērā, ka bērns, kurš nav paēdis sabalansētas brokastis, dienas garumā būs kūtrāks, līdz ar to arī mācību procesam koncentrēsies sliktāk.

Atgādinām, ka saskaņā ar AS „Rīgas Dzirnavnieks” un „Māmiņu klubs” šogad veikto aptauju, tikai 56% māmiņu bērnu un ģimenes ikdienas ēdienkartē iekļauj graudaugus, kas ir nozīmīgākā produktu grupa uztura piramīdā. No aptaujātajiem respondentiem 33% atzina, ka graudaugus ikdienas ēdienkartē iekļauj ik pāris dienas, savukārt 10% – tikai aptuveni reizi nedēļā.

Kategorija: Pārtika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply