Reģionos vērojams stabils ekonomiskās aktivitātes pieaugums

Pēdējā pusgada laikā tirdzniecības centros ārpus Rīgas vērojama stabila izaugsme, par ko liecina gan nomnieku, gan pircēju skaita pieaugums. „Salīdzinot ar pērno un aizpērno gadu, kad Latvijā vēl bija jūtamas ekonomiskās krīzes sekas, šīgada otrajā pusē palielinājusies nomnieku aktivitāte, tāpat pieaug arī pircēju skaits,” informē Ķekavas t/c Liiba direktore Baiba Veide, piebilstot, ka līdzīgas tendences tiek prognozētas arī atlikušajos šīgada mēnešos un nākamajā gadā.

T/c Liiba jau no maija mēneša stabili pieaug iznomāto tirdzniecības platību skaits. Ja šī gada maijā t/c bija iznomāti aptuveni 60%, tad septembrī tie ir jau aptuveni 90% no kopējās tirdzniecības platības. „Faktiski šobrīd atlikušas dažas neiznomātas tirdzniecības vietas, turklāt jau novembrī savu veikalu mūsu t/c plāno atvērt būvmateriālu tirgotājs Meistars,” stāsta B.Veide, piebilstot, ka kopējā t/c Liiba tirdzniecības platība ir 7400 kvadrātmetri, no kuriem septembrī bija iznomāti 7283 kvadrātmetri.

„Nomnieku aktivitātes pieaugums liecina par ekonomisko atveseļošanos kā valsts, tā arī reģionālajā līmenī,” domā B.Veide, piebilstot, ka, piemēram septembrī tirdzniecības centrā 300 kvadrātmetru platībā atklāts mazumtirdzniecības autlets Alk Outlet. „Tas apliecina, ka paralēli daudzajiem autletiem Rīgā, šis tirdzniecības formāts sāk iekarot arī Latvijas reģionus. Mēs vēlamies iet līdzi laikam un kļūt par pionieri šādai “ārpus lielpilsētas” tirdzniecībai, kas ir ierasta prakse lielākajās Eiropas pilsētās,” skaidro B.Veide.

Turklāt jāatzīmē, ka Ķekavas t/c var novērot vēl kādu interesantu tendenci: „Mūsu tirdzniecības centrā savus pirmos veikalus atvēruši daudzi uzņēmēji, kuri līdz šim savas preces un pakalpojumus tirgojuši tikai interneta vidē. Tas pierāda, ka mūsu t/c ir sava veida biznesa inkubators, kas piedāvā konkurētspējīgākus nomas nosacījumus kā daudzi tirdzniecības centri Rīgā, savukārt galvaspilsētas tuvums nodrošina salīdzinoši lielu pircēju plūsmu,” skaidro B.Veide, atzīmējot dažus no šādiem pilotprojektiem – veikalus Capelli, Guntiņa.com, Dreamstore, Vegas Cosmetics un Passion.

Jāatzīmē, ka šogad vērojams arī pircēju skaita pieaugums. „Pozitīva tendence vērojama jau no gada sākuma un vidējais pircēju skaita pieaugums mēnesī, salīdzinot ar pagājušā gada pirmajiem sešiem mēnešiem, ir 8%. Jāatzīmē gan, ka vasaras mēnešos t/c apmeklētāju skaits saruka, kas saistāms ar A7 šosejas posma Baloži – Ķekava remontu, taču septembrī atkal vērojams pircēju skaita pieaugums – 5,9% salīdzinot ar pērno gadu,” informē B.Veide.

Kategorija: Tirdzniecība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply