Šoruden īpaši aktīvi tiek pirkti vitamīni un minerālvielas

Septembris jau tradicionāli ir mēnesis, kad vēsāka laika iestāšanās atstāj iespaidu arī uz aptieku pārdošanas datiem – ir vērojams apgrozījuma pieaugums. „BENU aptieku” apkopotā informācija liecina, ka salīdzinājumā ar iepriekšējā gada radītājiem šī gada septembrī ne tikai ievērojami pieaugusi iedzīvotāju interese pēc ārstējošiem līdzekļiem, bet ļoti būtiski palielinājies arī pieprasījums pēc vitamīniem un minerālvielām.

Salīdzinot 2011. un 2012.gada septembra pārdošanas rezultātus, visstraujākais pircēju pieprasījuma pieaugums šogad novērojams imunitāti spēcinošiem līdzekļiem – ievērojami vairāk ir pirkti vitamīni un minerālvielas. Šīs kategorijas kopējais apgrozījums pieaudzis par 38%. Apgrozījums īpaši pieaudzis senioru vitamīniem (48%), B grupas vitamīniem (52%) un kalciju saturošiem vitamīniem (62%). Savukārt pieprasījums pēc C vitamīna šā gada septembrī ir pieaudzis par 102%, kas nozīmē, ka C vitamīns pirkts vairāk kā divas reizes vairāk kā pērn. Šoruden populārāki kļuvuši arī vitamīni enerģijai, kuru pieprasījums palielinājies par 78%.

„Šogad septembrī audzis arī nieru un urīnpūšļa ārstējošo līdzekļu pieprasījums, tie pirkti par 25% vairāk nekā pērn šajā pašā periodā. Tāpat audzis arī kuņģa un zarnu trakta līdzekļu apgrozījums, kas pirkti par 10% vairāk. Taču pārsteidzošs ir fakts, ka šogad par 10% mazāk ir iegādāti vitamīni bērniem – tā ir atšķirīga tendence no citiem gadiem, kad vecāki līdz ar vēso laiku vienmēr bija ļoti aktīvi steiguši sarūpēt imunitāti stiprinošus līdzekļus savām atvasēm,” rezultātus skaidro „BENU aptieku” pārdošanas attīstības vadītājs Egils Tēbelis.

Sīkāk aplūkojot pretsaaukstēšanās līdzekļu grupu, redzams, ka septembrī „BENU aptieku” pircēji visbiežāk cīnījušies ar kakla sāpēm un klepu. Pretklepus līdzekļu pieaugums septembrī bijis par 7% lielāks nekā pērn šajā pašā laika periodā, savukārt līdzekļi pret kakla sāpēm pirkti par 9% vairāk nekā pērn. Pieprasījums nedaudz krities iesnu ārstēšanas preparātiem (tie pirkti par 1% mazāk nekā pērn), kā arī kompleksajiem pretsaaukstēšanās medikamentiem, kas iegādāti par 6% mazāk nekā 2011. gada septembrī.

Kategorija: Veselība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply