Septembrī ELVI veikalos pieprasīti saldumi un preces bērniem

Septembra mēnesī veikalu ELVI pircēji vairāk iegādājušies dažādus saldumus, kā arī preces bērniem, liecina statistika, salīdzinot šī gada septembra mēnesi pret tādu pat periodu pērn. Tāpat, iestājoties garajiem un aukstajiem rudens vakariem, pircēji daudz vairāk iegādājas dažādas preces laika īsināšanai un uztura bagātinātājus. „Kopumā šī gada septembrī pircēji ir bijuši mazliet aktīvāki nekā pērn un kopējais ELVI veikalu apgrozījums pieaudzis par 0,1%,” stāsta SIA „Pārtikas tirdzniecības apvienība”, kas ir ELVI fransīzes turētājs, komercdirektore Laila Vārtukapteine.

Vislielākais pieprasījuma pieaugums vērojams dažādu saldumu un našķu segmentā. „Līdzīgi, kā tas bija arī vasarā, strauji pieaudzis dažādu augļu un riekstu maisījumu pārdošanas īpatsvars – par 235%, salīdzinot šī gada septembri ar tādu pat periodu pērn. Par 72% pieaudzis vafeļu tortu, par 44% dažādu šokolādes krēmu, par 81% augļu kompotu, par 55% musli, bet par 23% dažādu augļu un ogu pārdošanas īpatsvars,” stāsta L.Vārtukapteine.

Tāpat, sākoties jaunajam skolas gadam, vecāki turpina iegādāties dažādas bērnu preces mācībām un izklaidei. „Par 28%, salīdzinot šī gada septembri pret pērnā gada septembri, pieaudzis kancelejas preču pārdošanas īpatsvars, bet par 26% dažādu rotaļlietu pārdošanas apjoms,” stāsta L.Vārtukapteine, piebilstot, ka vislielākais pieaugums rotaļlietu segmentā vērojams preču grupās, kas domātas zīdaiņiem un bērniem līdz gada vecumam – par 187%.

„Novērojam, ka iestājoties garajiem rudens vakariem, pircēji aizvien vairāk iegādājas dažādas preces laika īsināšanai. Tā, piemēram, par 10% – dažādu mājsaimniecības preču pārdošanas apjoms, bet par 321% – rokdarbu piederumu pārdošanas īpatsvars,” stāsta L.Vārtukapteine, piebilstot, ka procentuāli vislielākais pieaugums, salīdzinot šī un pagājušā gada septembri, vērojams uztura bagātinātāju segmentā – 1175%.

Prognozējot iespējamos šī gada oktobra pārdošanas rezultātus, L.Vārtukapteine norāda, ka turpinās pieaugt pieprasījums pēc dažādiem saldumiem, sadzīves ķīmijas precēm un elektropiederumiem. Savukārt paredzams, ka oktobra mēnesī pircēji mazāk iegādāsies dažādus konservēšanai nepieciešamos produktus un piederumus, kā arī alu un bezalkoholiskos dzērienus. „Tā kā gaisā jau virmo ziemas sajūtas, paredzam, ka liels pircēju pieprasījums būs siltajiem apģērbiem. Tāpat pircēji jau oktobrī sāks domāt par dažādu Ziemassvētku preču iegādi,” prognozē L.Vārtukapteine.

Kategorija: Tirdzniecība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply