Rīgas Brīvostā gaidāmas jaunas „vēsmas”

Turpinot jauniešu zināšanu un izpratnes pilnveidošanu par Rīgas Brīvostas darbību, Rīgas Brīvosta izsludina konkursu Rīgas skolēniem „Rīgas osta – Latvijai un Rīgai”. Ar labākajām skolēnu idejām tiks papildināta Rīgas Brīvostas Ideju banka.

“Pavasarī notikušais Brīvostas rīkotais konkurss studentiem ir sasniedzis savu mērķi – veicinājis viņu izpratni par ostas darbību, kā arī radījis daudzas jaunas un labas idejas tās attīstībai. Tādēļ esam ne tikai nolēmuši to rīkot ik gadu, bet šajā darbā iesaistīt arī vecāko klašu skolēnus. Mūsu mērķis ir iepazīstināt jauniešus ar Rīgas Brīvostu, tās lomu valsts tautsaimniecībā un pilsētas dzīvē, kā arī stimulēt skolēnus izzināt un pētīt ostas potenciālu un meklēt nestandarta risinājumus tās attīstībai” stāsta konkursa žūrijas komisijas vadītājs, Rīgas Brīvostas valdes priekšsēdētāja vietnieks Ēriks Škapars.

Konkursa pirmajā kārtā konkursa dalībniekiem ir jāsagatavo esejas. „Esejas skolēni var iesniegt vairākās disciplīnās – par ostas lomu Rīgas ekonomiskajos, sociālajos, vēsturiskajos, un kultūras procesos. Mēs negaidām kādu „vispārpieņemtu patiesību”, mēs vēlamies, lai skolēni uz ostu un tās attīstību Rīgas attīstības kontekstā skatās radoši, jo katram jaunam cilvēkam ir savs, rutīnas neietekmēts redzējums”, skaidro Ēriks Škapars. Konkursa otrajā kārtā – finālā skolēniem klātienē žūrijas komisijai būs jāprezentē savas idejas.

Konkursā aicināti piedalīties vispārizglītojošo skolu 11.- 12. klašu skolēni, kā arī vidējo speciālo izglītības iestāžu un arodizglītības iestāžu vecāko klašu audzēkņi. Konkursa dalībnieks ir komanda, kuru veido divi skolēni. Pieteikties konkursam var no 4.oktobra. Pirmajām 20 komandām būs iespēja doties ekskursijā ar kuģīti pa Rīgas Brīvostas teritoriju profesionāla gida vadībā, kur būs unikāla iespēja iepazīties ar ostas darbību un noskaidrot visus interesējošos jautājumus.

Konkursa nolikums pieejams interneta vietnē www.ostapilsetai.lv.

Kategorija: Sabiedrība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply